W powiecie

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

W związku z wciąż istniejącym zagrożeniem epidemiologicznym, odwiedziny u chorych w oddziałach szpitalnych SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, nadal pozostają wstrzymane. – Wprawdzie liczba zachorowań w kraju spadła, ale epidemia wciąż się nie zakończyła. Jest jeszcze stanowczo zbyt wcześnie na odwołanie zakazu odwiedzin, to byłoby zbyt niebezpieczne, a my nie możemy ryzykować zdrowia i życia pacjentów przebywających w naszym szpitalu. Dlatego też decyzja o zakazie odwiedzin obowiązuje do odwołania. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji – mówi Andrzej Komsa, pełniący obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Wyjątkiem są jedynie sporadyczne sytuacje, dotyczące pacjentów w bardzo ciężkim stanie. Wtedy zdarza się, że za zgodą ordynatora i przy zachowaniu wszystkich  wymaganych środków ostrożności, umożliwia się im krótkie spotkanie z rodziną. Są to jednak niezmiernie rzadkie przypadki.

Zakaz odwiedzin dotyczy również Oddziału Pediatrycznego. Dzieci, podobnie jak dorośli pacjenci, też nie mogą być odwiedzane przez bliskich z zewnątrz, co wiązałoby się z przyniesieniem na oddział wirusa. Mimo to, najmłodsi nie muszą być jednak odcięci od kontaktu z bliskimi. – To wyjątkowy oddział. Z racji na jego specyfikę zezwalamy na to, aby rodzic lub opiekun przebywał z dzieckiem przez całą dobę – oczywiście o ile jest zdrowy. Nie może jednak w tym czasie opuszczać szpitala – tłumaczy Andrzej Komsa.

 

 

 

Źródło Szpital Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

II Gminny Powstańczy Rajd Rowerowy – I VIII 2021r

stw24.pl3 sierpnia 2021

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Kontynuacja budowy chodnika w Chwałowicach

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021