W Stalowej Woli

Nadsańskie błonia doczekają się ręki gospodarza?

Nadsańskie błonia doczekają się ręki gospodarza?

Czy nadsańskie błonia w końcu będą zagospodarowane? Nad tym od lat zastanawiają się mieszkańcy Stalowej Woli. Jest szansa, że uda się to zrobić. Pierwszy krok w tej sprawie już został zrobiony.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, prezydent Lucjusz Nadbereżny zakomunikował, że Stalowa Wola otrzymała decyzję komunalizacyjną, jeśli chodzi o przejęcie błoni nadsańskich.
– Gdy decyzja się uprawomocni, to będzie oznaczać, że mamy tytuł do tego, żeby być odpowiedzialnym za ten teren, żeby w niego niego inwestować – mówił prezydent.

Jest to duży obszar leżący między wałami, zdegradowany, zaniedbany i niewykorzystywany od lat. Miejsce trudne, raz że olbrzymie do zagospodarowania, a  dwa, objęte programem Natura 2000,  który stawia wiele warunków, to także teren zalewowy.  – Zatem wszelkiego rodzaju inwestycje, które będziemy planować, będą musiały być zgodne m.in. z  przepisami środowiskowymi, przepisami dotyczącymi gospodarki wodnej. Stalowa Wola nie wykorzystywała w ostatnich latach tego potencjału, który jest w tym miejscu. Chciałbym wystudzić pewne emocje, bo na pewno pojawią się pytania, kiedy ruszamy z inwestycjami. Najpierw jednak decyzja musi się uprawomocnić – zaznaczał Nadbereżny.
Wstępne plany i światełko w tunelu, że uda się w tym miejscu coś zrobić już są. Miasto chce przystąpić do unijnego programu rewitalizacji terenów zielonych, do którego kwalifikowałyby się błonia.  Jeśli uda się do niego dostać, to będzie szansa na zagospodarowanie terenów nad Sanem.
Prezydent zaznaczył, że komunalizacja wiąże się z nakładami finansowymi, które będą musiały być pokryte z budżetu. Samo uprzątniecie tego terenu, wykoszenie trawy, to na wstępie koszt 60 tys. zł.
Joanna Piechuta  

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021