W Stalowej Woli

Nagroda dla MBP za Noc Bibliotek 2017

Nagroda dla MBP za Noc Bibliotek 2017

Stalowowolska biblioteka została uhonorowana II miejscem w ogólnopolskim konkursie „Tydzień Bibliotek 2017” pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”, zorganizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie.

22850190

Tydzień Bibliotek jest obchodzony każdego roku, w dniach 8-15 maja i ma na celu zwrócenie uwagi szerokiej opinii publicznej na problematykę upowszechniana czytelnictwa, rolę bibliotek w dobie ogromnego postępu technologicznego, a także na różnorodne formy pracy z użytkownikiem. Stalowowolska biblioteka co roku włącza się do akcji, poprzez organizację ciekawych zajęć, spotkań z książką i atrakcyjnych imprez promujących książkę i bibliotekę w regionie. Komisja konkursowa tegorocznej edycji nagrody doceniła imprezę Noc Bibliotek pod hasłem „Obywatelko/Obywatelu witamy w PRL-u” i przyznała MBP w Stalowej Woli II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Tydzień Bibliotek 2017”. Nagrodą był zestaw książek: dla dzieci, dorosłych oraz popularnonaukowych, które są już dostępne dla stalowowolskich czytelników.

DSC_0067

Dyplom został wręczona na uroczystości 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bibliotece Narodowej. Jubileusz zgromadził bibliotekarzy, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz pracowników naukowych związanych z bibliotekarstwem i informacją naukową.

Uroczystości jubileuszowe zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości m.in.: prof. Piotr Gliński – wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

LB_2017_jubieuszstulecia_05

Poza okolicznościowymi przemówieniami m.in. przewodniczącej SBP Elżbiety Stefańczyk, prezentacją dra Zbigniewa Gruszki z Katedry Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego  „Ludzie, czasy, wydarzenia. Praca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na rzecz środowiska zawodowego bibliotekarzy w świetle opinii jego współtwórców” przybliżającą znaczące wydarzenia ze stulecia działania organizacji, pokazem filmu dokumentalnego „Bibliotekarze – 100 lat Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich” w reżyserii Andrzeja Sapiji, który przedstawiał historię Stowarzyszenia, zostały wręczone odznaczenia państwowe, resortowe i stowarzyszeniowe.

W dalszej części odbyło się także wręczenie nagród w trzech konkursach: Nagroda Naukowa SBP im. Adama Łysakowskiego, Nagroda Młodych SBP im. prof. Marii Dembowskiej oraz Tydzień Bibliotek 2017.

DSC03332

W konkursie na najciekawsze wydarzenie w ramach programu Tydzień Bibliotek nagrodę dla naszej biblioteki za zajęcie II miejsca za akcję „Obywatelko/Obywatelu witamy w PRL-u” odebrała Joanna Rybak – kierownik Biblioteki Głównej MBP.
Uroczystości zakończył koncert „Czego słuchał pan Shakespeare?” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej SABIONETTA oraz jubileuszowy tort.

Fot. Sylwia Łubik, Barbara Morawiec, MBP Stalowa Wola
źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021