W Stalowej Woli

Nagrodzeni za organizację życia społecznego

Nagrodzeni za organizację życia społecznego

Certyfikat Jakości Centrum Aktywności Lokalnej otrzymał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Placówka ta bardzo aktywnie działa na rzecz mieszkańców, profesjonalna, wykształcona kadra bardzo sumiennie wykonuje swoją pracę. Jeśli już coś robią, to z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Centrum Aktywności Lokalnej od 16 lat działa  na rzecz rozwoju społeczności lokalnej w Polsce. CAL wspiera i edukuje animatorów społecznych, osoby, organizacje i instytucje z różnych sektorów i dziedzin życia publicznego, które angażują się w działalność środowisk lokalnych skupionych wokół wspólnego miejsca i wspólnej sprawy. MOPS w Stalowej Woli zajmuje szczególną pozycję, ponieważ otrzymuje Certyfikat Jakości za Wdrażanie Modelu Organizowania Społeczności lokalnej. Certyfikat Jakości CAL wyróżnia podmioty świadomie prowadzące pracę, która  włącza w działania instytucji, długofalowy proces rozwoju społeczności lokalnej  umożliwiający mieszkańcom coraz wyższą jakości życia oraz zwiększający szanse ich rozwoju osobistego, grupowego i społecznego. MOPS profesjonalnie wykorzystuje w obszarze pracy środowiskowej takie narzędzia jak inicjowanie ruchów samopomocowych i obywatelskich, promowanie i wdrażanie pracy wolontarystycznej i zespołowej, w oparciu o programy i projekty, inicjowanie lokalnych akcji i wydarzeń – czytała uzasadnienie tego dokumentu podpisanego przez Bogdana Skrzypczak, prezesa CAL, radna Maria Chojnacka.
Wręczenie certyfikatu odbyło się podczas sesji Rady Miasta, odebrał go Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u. Dziękował on swoim pracownikom, bez których zdobycie tego certyfikatu nie byłoby możliwe.
Certyfikat ten został przyznany do kwietnia 2021 roku.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021