W Stalowej Woli

Nagrodzeni za organizację życia społecznego

Nagrodzeni za organizację życia społecznego

Certyfikat Jakości Centrum Aktywności Lokalnej otrzymał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Placówka ta bardzo aktywnie działa na rzecz mieszkańców, profesjonalna, wykształcona kadra bardzo sumiennie wykonuje swoją pracę. Jeśli już coś robią, to z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Centrum Aktywności Lokalnej od 16 lat działa  na rzecz rozwoju społeczności lokalnej w Polsce. CAL wspiera i edukuje animatorów społecznych, osoby, organizacje i instytucje z różnych sektorów i dziedzin życia publicznego, które angażują się w działalność środowisk lokalnych skupionych wokół wspólnego miejsca i wspólnej sprawy. MOPS w Stalowej Woli zajmuje szczególną pozycję, ponieważ otrzymuje Certyfikat Jakości za Wdrażanie Modelu Organizowania Społeczności lokalnej. Certyfikat Jakości CAL wyróżnia podmioty świadomie prowadzące pracę, która  włącza w działania instytucji, długofalowy proces rozwoju społeczności lokalnej  umożliwiający mieszkańcom coraz wyższą jakości życia oraz zwiększający szanse ich rozwoju osobistego, grupowego i społecznego. MOPS profesjonalnie wykorzystuje w obszarze pracy środowiskowej takie narzędzia jak inicjowanie ruchów samopomocowych i obywatelskich, promowanie i wdrażanie pracy wolontarystycznej i zespołowej, w oparciu o programy i projekty, inicjowanie lokalnych akcji i wydarzeń – czytała uzasadnienie tego dokumentu podpisanego przez Bogdana Skrzypczak, prezesa CAL, radna Maria Chojnacka.
Wręczenie certyfikatu odbyło się podczas sesji Rady Miasta, odebrał go Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u. Dziękował on swoim pracownikom, bez których zdobycie tego certyfikatu nie byłoby możliwe.
Certyfikat ten został przyznany do kwietnia 2021 roku.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021