W Stalowej Woli

Najlepsi akordeoniści zagrali na festiwalu

Najlepsi akordeoniści zagrali na festiwalu

21 zespołów wzięło udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia. Wydarzenie to cyklicznie organizuje stalowowolska szkoła muzyczna.

Festiwal ma zasłużoną renomę i od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów instrumentalnych z całej Polski. Pierwszy odbył się w 2003 r. i cyklicznie jest organizowany co dwa lata. Swoje umiejętności prezentują na nim młodzi akordeoniści z całej Polski, w tym roku byli m.in. z Bielska – Białej, Zgierza, Zabrza, Rzeszowa, Tarnowa, Skierniewic, Przemyśla, Mielca, Myślenic, Kolbuszowej, Lubaczowa, Tarnobrzega. Zaprezentowały się duety, tria, kwartety, kwintety i większe zespoły. W niektórych zespołach akordeonistom towarzyszyły także inne instrumenty takie jak skrzypce, wiolonczela, kontrabas, trąbka, flet, klarnet, fortepian, kahon.

Zespoły oceniało jury złożone z wykładowców wyższych uczelni muzycznych: prof. dr hab. Elwira Śliwkiewicz – Cisak z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie – przewodnicząca, prof. dr hab. Zbigniew Ignaczewski z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz dr Daniel Lis reprezentujący Akademię Muzyczną w Katowicach.

Uczniowie stalowowolskiej szkoły muzycznej sekcji akordeonu i zespołów kameralnych wypadli bardzo dobrze i zajęli czołowe miejsca. wali.

Kwintet akordeonowy w składzie: Radosław Wołoszyn, Karolina Wdowiak, Mikołaj Wybacz, Hubert Koczwara, Bartłomiej Taper prowadzony przez Krzysztofa Garbacza został laureatem I miejsca w kategorii zespołów akordeonowych szkół I stopnia. Także w tej kategorii wyróżnienie otrzymała Orkiestra akordeonowa przygotowana przez Piotra Szafrańca. W kategorii zespołów akordeonowych szkół II stopnia II miejsce zajął duet akordeonowy: Piotr Żurawski, Paweł Żurawski przygotowany przez Krzysztofa Garbacza. Natomiast w kategorii zespołów akordeonowych niejednorodnych szkół muzycznych II stopnia wyróżnienie uzyskał kwartet instrumentalny: Natalia Popek – skrzypce, Cezary Sagan – trąbka, Piotr Żurawski – akordeon, Maksymilian Mastalerczyk – kontrabas przygotowany przez Wojciecha Fronta.

PSM/ Joanna Piechuta

Na zdjęciu laureaci I miejsca – Kwintet akordeonowy (od lewej): Radosław Wołoszyn, Karolina Wdowiak, Mikołaj Wybacz, Hubert Koczwara, Bartłomiej Taper

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021