sport

Najlepsi amatorzy zagrali na stalowowolskich kortach

Najlepsi amatorzy zagrali na stalowowolskich kortach

Blisko 50 zawodników z różnych stron Polski wzięło udział w turnieju amatorów o Puchar Prezydenta Stalowej Woli, który został rozegrany na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego. Był to turniej drugiej rangi, co oznacza, że wyższą rangę posiadają tylko Mistrzostwa Polski. Tenisiści walczyli łącznie sześciu kategoriach wiekowych.

  W turnieju wystartowali czołowi amatorzy naszego kraju w tym:
– Paula Siwoń-Sekuła (Nowa Słupia) – numer 3 kategorii Open kobiet, medalistka Mistrzostw Polski,
– Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice) – numer 7 kategorii kobiet Open, medalistka Mistrzostw Polski,
– Aleksander Tor (Mielec) – numer 1 kategorii 60+ w Polsce, dziesięciokrotny Mistrz Polski,
– Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna) – numer 1 kategorii 50+ w Polsce, aktualny wicemistrz Halowych Mistrzostw Polski,
– Konrad Maciejewski (Rzeszów) – numer 2 kategorii Open w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,
– Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane) – numer 2 kategorii 40+ i numer 3 kategorii 45+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,
– Leszek Wrzesień (Warszawa) – numer 7 kategorii Open w Polsce, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski,
– Mariusz Gosik (Warszawa) – numer 6 kategorii 40+ w Polsce, aktualny Halowy Mistrz Polski w kategorii 40+,
– Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój) – numer 7 kategorii 40+ w Polsce, aktualny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski w kategorii 40+,
– Janusz Słomiński (Pabianice) – numer 2 kategorii 60+ i numer 8 kategorii 55+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,
– Janusz Cach (Jarosław) – numer 6 kategorii 55+ w Polsce, aktualny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski,
– Władysław Baran (Dębica) – medalista Mistrzostw Polski,
– Grzegorz Szczotka (Jarosław) – numer 3 kategorii 40+ w Polsce,
– Piotr Rogalewicz (Pabianice) – numer 7 kategorii 45+ w Polsce,
– Adam Konefał (Stalowa Wola) – numer 7 kategorii 60+ w Polsce,
– Marek Tylman (Łaskarzew) – numer 9 kategorii 60+ w Polsce,
– Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola) – numer 4 kategorii 65+ w Polsce,
– Marian Mocoń (Starachowice) – numer 8 kategorii 65+ w Polsce.

W kategorii kobiety Open najlepsza okazała się Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice), która w decydującym pojedynku pokonała Paulę Siwoń-Sekułę (Nowa Słupia) 6-3, 6-3. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Monika Kowska z Tarnobrzega.

Zwycięzcą kategorii mężczyźni Open został aktualny wicelider tej kategorii – Konrad Maciejewski (Rzeszów), który zwyciężył w meczu finałowym z Grzegorzem Szczotką (Jarosław) 6-2, 6-2. W meczach półfinałowych zwycięzca turnieju wygrał po trzy setowym pojedynku z Mariuszem Gosikiem 1-6, 6-1 10-5, a drugi finalista po równie zaciętym meczu pokonał Leszka Września (Warszawa) 6-3, 4-6, 10-5.

W meczu finałowym kategorii mężczyźni 45+ po niezwykle ciekawym pojedynku, faworyt gospodarzy – Robert Stępień (Stalowa Wola), pokonał jednego z czołowych zawodników tej kategorii w Polsce – Józefa Krzystyńskiego (Rymanów Zdrój) 6-7, 6-4 10-4. Trzecie miejsce zajęli Artem Takmadżan (Stalowa Wola) i Piotr Rogalewicz (Pabianice).

Bezkonkurencyjny w kategorii mężczyźni 55+ okazał się 6 zawodnik tej kategorii w Polsce Janusz Cach (Jarosław), który w decydującym pojedynku pokonał Jacka Trybusa (Krosno) 6-3, 7-5. W meczach półfinałowym Cach wygrał ze Stanisławem Zagórskim (Dębica) 6-2, 6-1, a Trybus z Bogusławem Klimkiewicz (Łęczna) 6-1, 7-6.

W kategorii mężczyźni 60+ żadnych szans swoim rywalom nie dał aktualnie numer 1 tej kategorii Aleksander Tor, pokonując w finale Marka Tylmana (Łaskarzew) 6-1, 2-0 krecz. Trzecie miejsce zajęli tenisiści gospodarzy Adam Konefał i Mieczysław Pęzioł. W najstarszej kategorii wiekowej mężczyźni 65+ najlepszy okazał się Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola), który w decydującym pojedynku pokonał Mariana Moconia(Starachowice) 6-4, 6-4.

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii:

Kobiety Open:
1. Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice)
2. Paula Siwoń-Sekuła (Nowa Słupia)
3. Monika Kowska (Tarnobrzeg)

Mężczyźni Open:
1. Konrad Maciejewski (Rzeszów)
2. Grzegorz Szczotka (Jarosław)
3. Mariusz Gosik (Warszawa)/Leszek Wrzesień (Warszawa)

Mężczyźni 45+:
1. Robert Stępień (Stalowa Wola)
2. Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój)
3. Artem Takmadżan (Stalowa Wola/Piotr Rogalewicz (Pabianice)

Mężczyźni 55+:
1. Janusz Cach (Jarosław)
2. Jacek Trybus (Krosno)
3. Bogusław Klimkiewicz (Łęczna)/Stanisław Zagórski (Dębica)

Mężczyźni 60+:
1. Aleksander Tor (Mielec)
2. Marek Tylman (Łaskarzew)
3. Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola)/Adam Konefał (Stalowa Wola)

Mężczyźni 65+:
1. Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola)
2. Marian Mocoń (Starachowice)
3. Krzysztof Michałowski (Lublin)

Finaliści 45+ od lewej J. Krzysztyński, R. Stępień

Finaliści 45+: od lewej Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój), Robert Stępień (Stalowa Wola)

Finaliści 55+ od lewej J. Cach, J. Trybus
Finaliści 55+: od lewej Janusz Cach (Jarosław), Jacek Trybus (Krosno)

Finaliści 60+ od lewej A. Tor, M. Tylman

Finaliści 60+: Aleksander Tor (Mielec), Marek Tylman (Łaskarzew)

Finaliści Open od lewej Konrad Maciejewski, Grzegorz Szczotka

Finaliści Open: od lewej Konrad Maciejewski (Rzeszów), Grzegorz Szczotka (Jarosław)

MKT Stalowa Wola/Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021

Paterski siódmy w PWZ Zuidenveld Tour

stw24.pl20 września 2021

Awans „Stalowych Rakiet” do finałów Talentiady Tenisowej

stw24.pl14 września 2021

Turniej siatkówki dziewcząt

stw24.pl14 września 2021

Tour of South Bohemia: Stosz czwarty na finiszu

stw24.pl13 września 2021

Patryk Stosz drugi w Czechach

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021