Najlepsi amatorzy zagrali na stalowowolskich kortach

51 tenisistów wystartowało w Ogólnopolskim Turnieju Amatorów o Puchar Prezesa Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli, który został rozegrany w ubiegły weekend w miejscowej hali tenisowej. Wśród zawodników było kilku Mistrzów Polski i wielu czołowych amatorów kraju. Był to turniej drugiej rangi, czyli tylko szczebel niżej niż Mistrzostwa Polski.

Zwycięzcą kategorii OPEN,  został aktualny jej lider, Mistrz Polski z 2014 roku Tomasz Moczek (Skarżysko Kamienna). Pokonał on w meczu finałowym drugiego zawodnika tej kategorii w Polsce Łukasza Puka (Kraśnik): 6-1, 5-7, 6-0. W meczach półfinałowych zwycięzca turnieju wygrał z Karolem Pietrasiakiem (Skarżysko Kamienna): 6-2, 6-1, a drugi finalista zwyciężył z brązowym medalistą Mistrzostw Polski z 2015 roku – Bartoszem Rewuckim (Toruń): 6-3, 6-3.

W kategorii 40+ wygrał Marcin Krywiak (Wrocław). Jest on wielokrotnym Mistrzem Świata i Polski Lekarzy. Zwyciężył w decydującym pojedynku z Artemem Takmadżanem (Stalowa Wola). W półfinale Krywiak pokonał Józefa Krzysztyńskiego (Rymanów Zdrój): 6-4, 6-1 a Takmadżan wygrał z Robertem Stępniem, który oddał mecz walkowerem.

W meczu finałowym kategorii 50+ zmierzyli się: wielokrotny Mistrz Polski – Jan Papierz (Zamość) z Andrzejem Moczkiem (Skarżysko Kamienna). Zwyciężył Papierz w niezwykle wyrównanym, trwającym trzy godziny pojedynku: 5-7, 7-5, 7-5. W półfinale Papierz wygrał z Cezarym Jasiakiem (Starachowice): 6-3, 6-3, a Moczek z Jackiem Trybusem (Krosno): 6-4, 7-5.

W kategorii 60+ świetnie zaprezentował się aktualny Mistrz Polski i lider tej kategorii – Aleksander Tor (Mielec), który wygrał cały turniej i pokonał w meczu finałowym Stefana Grzegorka (Bydgoszcz): 6-2, 7-5. W meczach półfinałowych zwycięzca wygrał ze Stanisławem Kalbarczykiem (Radom), który oddał mecz walkowerem, a drugi finalista pokonał Mieczysława Pęzioła (Stalowa Wola) 6-3, 6-2.