Najlepsi kadeci zagrali w Stalowej Woli

Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Kadetów zostały rozegrane w ubiegły weekend   na hali Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli. Wśród najlepszych znaleźli się też i młodzi tenisiści z miejscowego klubu.  (na zdjęciu finaliści gry podwójnej: od lewej Antoni Mierzwa, Gabriel Biliński, Aleks Majewski i Miłosz Sroka)
Na kortach rywalizowało 11 zawodników z Krosna, Rzeszowa i Stalowej Woli. MKT Stalowa Wola  reprezentowali: Marcin Gancarczyk, Maciej Gawlak, Antoni Mierzwa, Przemysław Sioda i Miłosz Sroka.

Mistrzem Podkarpacia w grze pojedynczej został aktualnie 4. zawodnik do lat 16 w Polsce – Gabriel Biliński (NST Rzeszów), który zwyciężył w finale ze stalowowolskim zawodnikiem – Miłoszem Sroką 6-0, 6-2.  W meczach półfinałowych Gabriel wygrał z Karolem Kandeferem (KAT Prince Krosno) 6-0, 6-1, a Miłosz pokonał po niezwykle zaciętym, trwającym ponad 2,5 godziny pojedynku – Marcina Gancarczyka 1-6, 6-2, 7-5. Ostatecznie Miłosz zajął 2. miejsce.

W grze podwójnej najlepsi okazali się Gabriel Biliński/Antoni Mierzwa, którzy w decydującym pojedynku zwyciężyli z parą Aleks Majewski/Miłosz Sroka 6-3, 6-0. Brązowy medal zdobyły pary Marcin Gancarczyk/Maciej Gawlak i Karol Kandefer/Przemysław Sioda.