sport

Najlepsi młodzicy zagrali na naszych kortach

Najlepsi młodzicy zagrali na naszych kortach

24 zawodniczek i 28 zawodników z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików – Super Seria, który odbył się w dniach 23 -25 stycznia na hali Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli. Był to turniej 2. rangi, czyli szczebel niższy niż Mistrzostwa Polski.

Stalowowolski klub reprezentowali: Lena Takmadżan, Wiktoria Bryniak, Alicja Rutkowska, Maciej Gawlak, Miłosz Sroka, Przemysław Sioda i Radosław Wydra.
Wśród stalowowolskich zawodników najlepsza okazała się Lena Takmadżan. Uległa ona w meczu półfinałowym gry pojedynczej: 4-6, 1-6, Adzie Piestrzyńskiej (KT Legia Warszawa), aktualnej liderce klasyfikacji do lat 12-tu w Polsce. Natomiast w  całym turnieju triumfowała Karolina Bartusek (KS Mostostal Zabrze), która wygrała w finale z rywalką Leny: 6-4, 6-4.  W półfinale Karolina po zaciętym pojedynku, pokonała Alicję Niedźwieńską (Krakowski Kolejowy KS Kraków): 3-6, 6-1, 6-3.

Zaś zwycięzcą w kategorii chłopców, został Jasza Szajrych (WKS Grunwald Poznań), ograł  w decydującym pojedynku Marcela Politowicza (AZS Poznań): 6-2, 6-0. W półfinale zwycięzca turnieju, okazał się lepszy od Pawła Świderskiego (WTS DeSki Warszawa), pokonując go: 6-2, 6-4. Natomiast drugi finalista, wygrał z Jakubem Federowiczem ( KS Górnik Bytom): 7-6 6-4.
Warto zaznaczyć, że zadowalający wynik zanotowała trójka stalowowolskich zawodników: Maciej Gawlak, Miłosz Sroka i Przemysław Sioda, wygrywali oni mecze pierwszej rundy. Jednakże w późniejszych, wyrównanych pojedynkach, zostali pokonani przez wyżej notowanych zawodników.

Lena Takmadżan wraz z Zuzanną Szczepańską, udowodniły, że świetnie współpracują ze sobą na korcie, zwyciężyły w turnieju gry podwójnej. W meczu o pierwsze miejsce zwycięska para, wygrała z Karoliną Bartusek i Anną Lizą Kus: 6-4, 6-1.

A grę podwójną chłopców, poprzez oddanie meczu walkowerem przez Jerzego Ohme i Aleksandra Orlikowskiego, zwyciężyli Jasza Szajrych i Jan Wajdemajer.

Niespodzianką turnieju była wizyta 37. rakiety świata – Marty Domachowskiej, która w roli trenerki przyjechała ze swoją zawodniczką – Zofią Kowalską.

2

4

5
MKT/Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Tymczasowo przejął obowiązki MOSiRu

stw24.pl20 lipca 2021

Szybowcowe Mistrzostwa Polski 9 lipca w Turbi

stw24.pl8 lipca 2021

Oliwia podwójną Mistrzynią Polski na kortach ziemnych

stw24.pl7 lipca 2021

Paweł Cieślik drugi w Bułgarii

stw24.pl29 czerwca 2021

Pobiegli w „Stalowej TRIADZIE ARP S.A.”

stw24.pl29 czerwca 2021