sport

Najlepsi młodzicy zagrali na naszych kortach

Najlepsi młodzicy zagrali na naszych kortach

24 zawodniczek i 28 zawodników z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików – Super Seria, który odbył się w dniach 23 -25 stycznia na hali Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli. Był to turniej 2. rangi, czyli szczebel niższy niż Mistrzostwa Polski.

Stalowowolski klub reprezentowali: Lena Takmadżan, Wiktoria Bryniak, Alicja Rutkowska, Maciej Gawlak, Miłosz Sroka, Przemysław Sioda i Radosław Wydra.
Wśród stalowowolskich zawodników najlepsza okazała się Lena Takmadżan. Uległa ona w meczu półfinałowym gry pojedynczej: 4-6, 1-6, Adzie Piestrzyńskiej (KT Legia Warszawa), aktualnej liderce klasyfikacji do lat 12-tu w Polsce. Natomiast w  całym turnieju triumfowała Karolina Bartusek (KS Mostostal Zabrze), która wygrała w finale z rywalką Leny: 6-4, 6-4.  W półfinale Karolina po zaciętym pojedynku, pokonała Alicję Niedźwieńską (Krakowski Kolejowy KS Kraków): 3-6, 6-1, 6-3.

Zaś zwycięzcą w kategorii chłopców, został Jasza Szajrych (WKS Grunwald Poznań), ograł  w decydującym pojedynku Marcela Politowicza (AZS Poznań): 6-2, 6-0. W półfinale zwycięzca turnieju, okazał się lepszy od Pawła Świderskiego (WTS DeSki Warszawa), pokonując go: 6-2, 6-4. Natomiast drugi finalista, wygrał z Jakubem Federowiczem ( KS Górnik Bytom): 7-6 6-4.
Warto zaznaczyć, że zadowalający wynik zanotowała trójka stalowowolskich zawodników: Maciej Gawlak, Miłosz Sroka i Przemysław Sioda, wygrywali oni mecze pierwszej rundy. Jednakże w późniejszych, wyrównanych pojedynkach, zostali pokonani przez wyżej notowanych zawodników.

Lena Takmadżan wraz z Zuzanną Szczepańską, udowodniły, że świetnie współpracują ze sobą na korcie, zwyciężyły w turnieju gry podwójnej. W meczu o pierwsze miejsce zwycięska para, wygrała z Karoliną Bartusek i Anną Lizą Kus: 6-4, 6-1.

A grę podwójną chłopców, poprzez oddanie meczu walkowerem przez Jerzego Ohme i Aleksandra Orlikowskiego, zwyciężyli Jasza Szajrych i Jan Wajdemajer.

Niespodzianką turnieju była wizyta 37. rakiety świata – Marty Domachowskiej, która w roli trenerki przyjechała ze swoją zawodniczką – Zofią Kowalską.

2

4

5
MKT/Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021

Oliwia na Tennis Europe, jako jedyna polka w finale

stw24.pl10 marca 2021

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021

Voster ATS Team rozpoczyna ściganie w Chorwacji

stw24.pl2 marca 2021