sport

Najmłodsi piłkarze ze Stalowej Woli w Lidze Podkarpackiej

Najmłodsi piłkarze ze Stalowej Woli w Lidze Podkarpackiej

Akademia Piłkarska Stalowa Wola wstępuje do Ligi Podkarpackiej organizowanej przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie. Jest to najwyższa liga rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

AP otrzymała na to zadanie od miasta 10 tys. zł w ramach realizacji zadania publicznego. Pieniądze ta mają być przeznaczone na transport, opiekę medyczną, honoraria dla sędziów oraz zakup strojów sportowych.

W lidze ma grać około 55 małych piłkarzy z AP w dwóch kategoriach wiekowych, U 11 i U 12, z tym, że w każdej wezmą udział chłopcy o rok młodsi. Chodzi o to, by już wcześniej mogli się więcej nauczyć. Będzie to debiut stalowowolskiej szkółki  piłkarskiej w lidze wojewódzkiej.
W ramach ligi mecze będą odbywać się na terenie całego województwa, m.in. w Stalowej Woli, Pilznie, Mielcu, Tarnobrzegu, Dębicy, Leżajsku, Nisku, Ropczycach. Rozgrywki są planowane w dwóch kategoriach U-11, U-12. W sumie weźmie w nich udział około 200 dzieci z całego Podkarpacia.  AP będzie współorganizatorem i gospodarzem części spotkań.

Jak zaznacza Michał Czubat z AP, wstąpienie do tej ligi ma głównie na celu podniesienie umiejętności najmłodszych piłkarzy, ale też chodzi o rywalizację z innymi drużynami, co dodatkowo motywuje do treningów.
–  Chcemy, by w przyszłości jak najwięcej piłkarzy ze Stalowej Woli pozostawało w mieście i  grało w rodzimym klubie. Już od najmłodszych lat chcemy w nich zaszczepić bakcyla rozgrywek. Wiadomo, że nie wszyscy zostaną piłkarzami, ale przynajmniej mogą spędzić aktywnie i na sportowo czas w  gronie rówieśników – mówi Michał Czubat.

Obecnie w AP trenuje około 200 dzieci, wiele z nich to naprawdę zapaleni piłkarze.  O poziome szkółki świadczą jej duże sukcesy. W tym roku zdobyła tytuł Wicemistrza Polski chłopców w kategorii U10 w XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. A kilka dni temu zajęli miejsca na podium podczas turnieju Sokołek Cup w Nisku. Drużyny z rocznika 2006 oraz 2008 zajęły pierwsze miejsca, a rocznik 2007 – 3. miejsce.
Joanna Piechuta
Fot. Akademia Piłkarska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

stw24.pl11 maja 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021