Fotorelacje

Najmłodsi pokazali talenty lekkoatletyczne

Najmłodsi pokazali talenty lekkoatletyczne

280 dzieci z 12 szkół podstawowych bierze udział w zawodach sportowych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”, które są rozgrywane na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Staszica w Stalowej Woli. Impreza ta odbywa się tu już po raz trzeci.

W rywalizacji biorą udział uczniowie z klas I-III ze szkół w Stalowej Woli, Krzakach, Kłyżowie, Jastkowicach i Pysznicy. Każdą placówkę reprezentują drużyny, w skład których wchodzi po cztery dziewczynki i czterech chłopców.
Zawody te mają na celu popularyzację lekkiej atletyki, zachęcenie najmłodszych do uprawiania sportu, a także promowanie atrakcyjnych form zajęć ruchowych.  To też propozycja dla rodziców by w ten sposób spędzali czas z dziećmi.
Na stadionie zrobiło się kolorowo, od maluchów w barwnych koszulkach i kamizelkach. Najpierw odbyła się prezentacja drużyn, a następnie krótka rozgrzewka, a potem już właściwa cześć czyli zawody.  Najmłodsi brali udział w 4 konkurencjach, którą każdy z zawodników mógł pokonać jeden raz.

Startowali w wahadłowej sztafecie sprintersko – płotkarskiej na dystansie 40 m,  skoku w dal, gdzie kolejny zawodnik rozpoczynał skok w miejscu, w którym poprzedni wylądował. Liczył się zatem jeden długi skok całej drużyny. Była też wahadłowa sztafeta sprintersko – slalomowa z drabinką na dystansie 40 m oraz rzut vortexem, w tym wypadku wynikiem drużyny była suma rzutów wszystkich zawodników.
Mimo, że żar lał się z nieba, a na stadionie było brak możliwości schronienia się w cieniu, maluchy sobie doskonale radziły. Niektóre z nich wykazywały duże talenty lekkoatletyczne, jeden z chłopców rzucił 20 m vortexem.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020