Kronika Policyjna

Najwięcej zabójstw było w październiku

Najwięcej zabójstw było w październiku

Zabójstwa, spowodowanie poważnych uszczerbków na zdrowiu, posiadanie narkotyków, gwałt na małoletnich. To jedne z najpoważniejszych spraw jakimi w ubiegłym roku zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli.

Jak czytamy w sprawozdaniu przedstawionym przez tutejszą prokuraturę część spraw, które placówka prowadziła lub nadzorowała wzbudzało duże zainteresowanie opinii publicznej.
Placówka ta wykonała pierwsze czynności w sprawie, która budziła emocje w całej Polsce. Chodzi o nożownika, czyli Konrada K. który ugodził nożem w galerii handlowej 9 osób, w tym jedną ranił śmiertelnie. Do tego zdarzenia doszło w październiku.
Również w tym samym miesiącu doszło do trzech zabójstw. Podejrzany Daniel C. miał udusić swoją babcię Marię C. Z kolei Rafał G. miał ze skutkiem śmiertelnym pobić Mariusza M., a Magda R. działając w zamiarze pozbawienia życia Jacka R. uderzyła go nożem w klatkę piersiową i śmiertelnie raniła.

Prokuratura prowadziła także śledztwo przeciwko Mariuszowi C. podejrzanemu o usiłowanie gwałtu na trzech małoletnich dziewczynkach oraz przestępstwa podżegania do wykonania podstępem nagich zdjęć małoletniej, fałszywego oskarżenia oraz fałszywych zeznań dokonanych w warunkach recydywy.
Kolejna sprawa dotyczyła Marka B. który zamierzał pozbawić życia Roberta M, zadając kilka ciosów nożem w plecy i w policzek. Była także sprawa przeciwko Krzysztofowi R., który chciał pozbawić życia Piotra O. uderzając go wielokrotnie nożem. Dzięki udzielonej pomocy medycznej mężczyzna przeżył.

Śledczy też prowadzili sprawy związane z posiadaniem narkotyków. Daniel Z. w Motyczu Szlacheckim posiadał  3 300 gram marihuany.

Była też sprawa o nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czego miała się dopuścić matka na swoim dziecku. Julia W. niewłaściwie opiekowała się maleńkim dzieckiem, a polegało to na gwałtownym kołysaniu, potrząsaniu i podrzucaniu, a także na gwałtownym szarpnięciu dziecka leżącego w gondoli. Doprowadziła tym do szeregu obrażeń stanowiących realne zagrożenie życia.

Śledczy zajmowali się także kierowcami, którzy dopuścili się przestępstw drogowych. Zostało skierowanych do sądów 8 aktów oskarżenia z wnioskami o wydanie wyroków skazujących w związku ze spowodowaniem wypadków ze skutkiem śmiertelnym, ponadto 130 spraw dot. kierowania autem w stanie nietrzeźwości.
Prokuratorzy zajmowali się też wieloma innymi sprawami i tak dotyczyły one m.in. :
kradzieży mienia w tym kradzieży z włamaniem – 57, złamania zakazu sądowego – 11, przestępstw narkotykowych – 32, spowodowania wypadków drogowych – 25, znęcania się – 32,  niepłacenia alimentów – 32, niszczenia mienia – 23,  oszustw – 61, przywłaszczenia rzeczy – 24, podrobienia i przerobienia dokumentów-  15, pobicia – 59, gróźb karalnych – 35, stalkingu – 4, rozboju – 10.

Dorota Zakrzewska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021