Kronika Policyjna

Napadli na mieszkanie. Zostali aresztowani

Napadli na mieszkanie. Zostali aresztowani

Stalowowolscy policjanci ustalili i zatrzymali kolejne osoby mające związek z napadem na mieszkanie, do którego doszło początkiem kwietnia w Stalowej Woli. Trzech mężczyzn decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni 1 kwietnia około godziny 22. Jak wynikało ze zgłoszenia przerażonej kobiety, jej znajomy został pobity przez kilku mężczyzn, którzy wtargnęli do ich mieszkania, a jej grozili siekierą. Jak ustalili śledczy napastnicy uciekając z mieszkania zabrali telefon komórkowy, laptop oraz pieniądze.

Zebrane informacje pozwoliły policjantom ustalić jednego z mężczyzn, który brał udział w napadzie. Został on zatrzymany na terenie Stalowej Woli. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec naszego powiatu. Trafił do policyjnego aresztu. Decyzją stalowowolskiego sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Więcej informacji o tym przestępstwie – kliknij.

Dalsze intensywne czynności prowadzone przez śledczych pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, na podstawie którego zatrzymane zostały kolejne trzy osoby mające związek z tym brutalnym przestępstwem. Policjanci zatrzymali ich w środę po południu.

Byli to mężczyźni w wieku 19, 28 i 33 lat. Najstarszy z nich to mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, dwaj pozostali to mieszkańcy powiatu stalowowolskiego. Podczas przeprowadzonych w tej sprawie przeszukań policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Wczoraj stalowowolscy funkcjonariusze doprowadzili mężczyzn do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli, który na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na najbliższe trzy miesiące. Grozi im nawet 15 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie zatrzymana została również 19-letnia mieszkanka Stalowej Woli. Młoda kobieta odpowie za składanie fałszywych zeznań. Prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

źródło: KPP Stalowa Wola

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

stw24.pl9 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021

300 kierowców o poranku dmuchało w alkomat

stw24.pl6 lipca 2021
policja

“Bezpieczny przejazd” ze stalowowolską policją

stw24.pl5 lipca 2021

Tragiczny wypadek, nie żyją dwie osoby

stw24.pl4 lipca 2021

Rozpoczęcie wakacji ze stalowowolską policją

stw24.pl2 lipca 2021

Karta rowerowa w SP nr.11 ze stalowowolską policją

stw24.pl28 czerwca 2021