Kronika Policyjna

Napadli na mieszkanie. Zostali aresztowani

Napadli na mieszkanie. Zostali aresztowani

Stalowowolscy policjanci ustalili i zatrzymali kolejne osoby mające związek z napadem na mieszkanie, do którego doszło początkiem kwietnia w Stalowej Woli. Trzech mężczyzn decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni 1 kwietnia około godziny 22. Jak wynikało ze zgłoszenia przerażonej kobiety, jej znajomy został pobity przez kilku mężczyzn, którzy wtargnęli do ich mieszkania, a jej grozili siekierą. Jak ustalili śledczy napastnicy uciekając z mieszkania zabrali telefon komórkowy, laptop oraz pieniądze.

Zebrane informacje pozwoliły policjantom ustalić jednego z mężczyzn, który brał udział w napadzie. Został on zatrzymany na terenie Stalowej Woli. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec naszego powiatu. Trafił do policyjnego aresztu. Decyzją stalowowolskiego sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Więcej informacji o tym przestępstwie – kliknij.

Dalsze intensywne czynności prowadzone przez śledczych pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, na podstawie którego zatrzymane zostały kolejne trzy osoby mające związek z tym brutalnym przestępstwem. Policjanci zatrzymali ich w środę po południu.

Byli to mężczyźni w wieku 19, 28 i 33 lat. Najstarszy z nich to mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, dwaj pozostali to mieszkańcy powiatu stalowowolskiego. Podczas przeprowadzonych w tej sprawie przeszukań policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Wczoraj stalowowolscy funkcjonariusze doprowadzili mężczyzn do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli, który na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na najbliższe trzy miesiące. Grozi im nawet 15 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie zatrzymana została również 19-letnia mieszkanka Stalowej Woli. Młoda kobieta odpowie za składanie fałszywych zeznań. Prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

źródło: KPP Stalowa Wola

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021

19-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę pod wpływem

stw24.pl19 marca 2021

Akcja policyjna “Na Drodze -Patrz i Słuchaj”

stw24.pl19 marca 2021