W Stalowej Woli

Napisz ekologiczną bajkę

Napisz ekologiczną bajkę

Atrakcyjne nagrody czekają na laureatów konkursu „EKO-BAJKA” jaki ogłaszają Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów stalowowolskich szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV –V , uczniowie klas VI – VII. Przedmiotem konkursu jest napisanie opowiadania lub bajki, których tematem głównym jest dbałość o środowisko przyrodnicze i jego ochronę w naszym mieście lub jego okolicach. Tekst bajki lub opowiadania nie może być krótszy niż jedna strona formatu A4 i nie dłuższy niż 3 strony. Czcionka Times New Roman, rozmiar czcionki 12, odstęp 1,5. Własnoręcznie wykonane ilustracje do opowieści powinny znajdować się na tzw. wkładkach.

– Oczekujemy od autorów pomysłowych i nowatorskich treści, rozwiązań graficznych, ciekawej kolorystyki, które nawiążą do tematyki ochrony środowiska – mówią organizatorzy. – Chcemy kształtować właściwe postawy dotyczące ochrony środowiska naturalnego, cel konkursu to także popularyzacja wiedzy z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej odpadów surowcowych oraz ponownego ich wykorzystania oraz rozwój umiejętności literackich i plastycznych młodych ludzi ze Stalowej Woli.

plakat_ekobajka_www

Termin składania prac to 28 marca 2018 roku. Pracę konkursową należy dostarczyć do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, do oryginalnej bajki lub opowiadania z rysunkami i dwóch kopii (sam tekst), podpisanej pseudonimem i tytułem należy dołączyć kopertę z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych na potrzeby promocji konkursu, umową na przeniesienie praw autorskich – można je pobrać ze strony www.biblioteka.stalowawola.pl (zakładka konkursy) Koperta ma być oznaczona pseudonimem. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej biblioteki. W razie wątpliwości można również zadzwonić – tel. 15 842–10–63 wew. 38.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021