Kronika Policyjna

NARKOTYKI I DOPALACZE WŚRÓD NIELETNICH – DEBATA EWALUACYJNA

NARKOTYKI I DOPALACZE WŚRÓD NIELETNICH – DEBATA EWALUACYJNA

„Narkotyki i dopalacze wśród nieletnich” to tytuł debaty ewaluacyjnej, która odbyła się wczoraj w świetlicy „Tęcza” w Stalowej Woli. Była ona okazją do podsumowania działań policjantów i realizacji wniosków z poprzedniego spotkania.

Jednym z zadań priorytetowych policji jest zacieśnienie współpracy z społecznością lokalną. W tym celu organizowane są debaty społeczne, które mają charakter otwartych spotkań dla mieszkańców. Debaty organizowane są w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Wczorajsza debata pn. Narkotyki i dopalacze wśród nieletnich była debatą ewaluacyjną.

Debacie Przewodniczył Zastępca Komenda Powiatowego Policji w Stalowej Woli mł. insp. Jacek Iracki, który przywitał zaproszonych gości i wszystkich uczestników.  W debacie uczestniczyli przedstawiciele samorządu, Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, rodzice, pedagodzy, pracownicy socjalni. W roli prelegentów wystąpili: asp. szt. Robert Kotwica z Zespołu Profilaktyki Społecznej, który podsumował realizację wniosków z debaty, która odbyła się w kwietniu ubiegłego roku oraz Iwona Duszka z Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, która przedstawiła wspólne działania z policjantami przeciwko środkom odurzającym.

Uczestników poinformowano o realizacji założeń kampanii zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi i ich rodziców na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków. Jeden z ważniejszych wniosków, które zostały zrealizowane w ramach realizacji poprzedniej debaty to doprowadzenie do utworzenia punktu konsultacyjnego dla dzieci z problemami uzależnień i ich rodziców, który powstaje w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Punkt będzie znajdował się przy ul. Hutniczej 8, jego otwarcie planowane jest na kwiecień bieżącego roku. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

303-204626

Żródło KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021