kultura i rozrywka

Narodowe Czytanie z niespodziankami

Narodowe Czytanie z niespodziankami

3 września o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli odbędzie się Narodowe Czytanie. W tym roku będzie to „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wydarzenie biblioteka przygotowuje wspólnie z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Dla tych, którzy zjawią się w bibliotece, by posłuchać klasycznego dzieła, czekają także inne atrakcje.

zaproszenie

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. – To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

– Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis” 3 września 2016 roku. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda. Wspólnie z małżonką objął Narodowe Czytanie honorowym patronatem.
W stalowowolskiej bibliotece oprócz adaptacji w języku polskim widzowie będą mogli usłyszeć jak brzmi „Quo Vadis” w innych językach. Będą fragmenty po włosku, szwedzku, niemiecku, rosyjsku czy japońsku. Goście będą mogli obejrzeć także wystawę poświęconą Sienkiewiczowi, na której znajdą się też materiały wypożyczone z Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza w Poznaniu. Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek dla uczestników spotkania m.in. prezentację multimedialną o starożytnym Rzymie, bicie okolicznościowej monety czy poczęstunek nawiązujący do epoki. Na Narodowe Czytanie zapraszamy 3 września o godzinie 17.00, do budynku biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, sali konferencyjnej na II piętrze.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021