Nasi Mistrzowie jadą do Francji

Patryk Pawłowski z Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego „Sparta” Stalowa Wola zdobył srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Szprotawie.

Na terenie Pałacu Wiechlice, na dystansie 8 km, szybszy od Patryka był tylko Szymon Kulka, który wyprzedził naszego zawodnika o 7 sekund. Pawłowski zdobył tytuł wicemistrza Polski,a tym samym zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy we Francji. Z kolei klubowa koleżanka Patryka Anna Sabat, zajęła 5 miejsce w biegu na 5 km.

Swoich przedstawicieli miał również Katolicki Klub Sportowy „Victoria”. Arnold Galicia Perez zajął 19 miejsce w biegu na 8 km.

Sobotnie zawody zadecydowały o składzie reprezentacji Polski na 22. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych we francuskim Hyeres, które rozpoczynają się 13 grudnia. Już dziś na obóz we Francji wyjedżdza po 5 juniorów i młodzieżowców oraz po jednej osobie w pozostałych innych czterech kategoriach. Wśród nich jest również reprezentantka KKS „Victoria” Anna Wójcik, złota medalistka tych Mistrzostw w biegu na 6 km. <link>