W Stalowej Woli

Nasi piłkarze na testach w Legii Warszawa

Nasi piłkarze na testach w Legii Warszawa

Od pewnego czasu zawodnikami Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola interesuje się Legia Warszawa. Ten największy klub szuka talentów już wśród najmłodszych piłkarzy. Obecnie zaprasza  dwóch dziesięciolatków na testy. To wyróżnienie nie tylko dla tych chłopców, ale też dla całej Akademii.

Mateusz Maślach i Bartosz Pioterczak pojadą jeszcze w tym tygodniu na dwa dni do Warszawy. Zagrają w meczu sparingowym, a także przejdą testy piłkarskie. To są ci sami chłopcy, którzy grali w tym roku na Stadionie Narodowym i z całą drużyną zdobyli Wicemistrzostwo Polski o Puchar Tymbarku.
Jak zaznaczają trenerzy Akademii, Michał Czubat i Karol Wołoszyn, którzy trenują tych dwóch chłopców, cała drużyna z tego rocznika jest bardzo utalentowana, o czym niewątpliwie świadczy to zwycięstwo.

Nie tylko ci dwaj chłopcy, ale też i inni zawodnicy Akademii Piłkarskiej są już od dłuższego czasu obserwowani przez skautów Legii, którzy przyjeżdżają na mecze. Skauci zwracają też uwagę tak na dzieci z młodszych jak i starszych roczników. Klub szuka talentów, by pozyskać ich do siebie.
Warto wspomnieć, że dwa lata temu do warszawskiego klubu Escola Varsovia przeszedł z Akademii Piłkarskie Eryk Grzywacz (rocznik 2006).

Jak mówi trener Karol Wołoszyn, obaj ci chłopcy trenują od początku istnienia Akademii, czyli od 4 lat.  – Ich atutem jest bardzo dobre wyszkolenie techniczne, gra jeden na jeden, są też bardzo dobrzy pod względem motorycznym. Wyróżniają się nie tylko na Podkarpaciu, ale także prawdopodobnie w całej Polsce – zauważa trener. Podkreśla, że trenerzy Akademii Piłkarskiej stawiają sobie za cel wyszkolenie jak największej liczby zawodników, którzy będą stanowić o sile Stali Stalowa Wola, a także wychować przyszłych „Lewandowskich”, czy „Błaszykowskich”. Dlatego zapraszają na swoje treningi wszystkich chętnych młodych piłkarzy.

Joanna Piechuta
Fot. Na zdjęciu chłopcy z rocznika 2006. Mateusz Maślach (w trzecim dolnym rzędzie od lewej) i Bartosz Pioterczak (w górnym rzędzie drugi od lewej)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021