kultura i rozrywka

Nasz basen najdroższy w regionie

Nasz basen najdroższy w regionie

Ceny na miejskim basenie w Stalowej Woli są najwyższe w regionie.

Za normalny bilet trzeba zapłacić 10 zł., a w innych miastach średnio godzina pobytu kosztuje od 6 do 9 zł. Natomiast za minutę pobytu w saunie zapłacimy aż 60 gr, w innych obiektach zaś ok. 25 gr.

– Nawet w Rzeszowie jest taniej, tam godzina za wejście kosztuje ok. 7 zł – mówi mieszkanka Stalowej Woli. – 60 gr za saunę, to też nie mało. Dla kogo to jest? Bo chyba nie dla mieszkańców Stalowej Woli. Za godzinę pobytu na basenie z córką, w tym w saunie, zapłaciłam 30 zł. Nie dość, że jest drogo, to jeszcze miejsce, gdzie można wysuszyć włosy znajduje się w strefie płatnej. A to też zajmuje czas, średnio 10 min. Kogo będzie stać na to, żeby pójść na basen raz w tygodniu? Przecież te ceny nie są dla ludzi stąd, no może dla kilku osób. A przecież basen jest dla wszystkich – zastanawia się kobieta.

Bardziej się opłaca popływać w innym mieście

Basen jest placówką podlegającą pod miasto, dlaczego zatem w innych miastach, w regionie, mniejszych niż Stalowa Wola może być taniej, a u nas nie? Są tacy, którzy wolą się pofatygować i odwiedzić tańsze baseny.
– Bardziej się opłaca zebrać w kilka osób i pojechać np. do Sandomierza, przecież wyjdzie dużo taniej – mówi pan Mariusz. – Ale dlaczego mamy dawać zarabiać innym, a nie swojemu miastu, w którym płacimy podatki?

Godzina pobytu na stalowowolskim basenie kosztuje 10 zł, bilet ulgowy 7 zł. W czasie zwolnionym przez grupy szkolne można skorzystać z pływalni rzeczywiście tanio, bo tylko za 4 zł. Jednakże są to wybrane godziny w środku dnia, w których przeciętny mieszkaniec jest w pracy lub szkole. Jest tez bilet rodzinny, który kosztuje 6 zł za osobę, przy czym musi wejść minimum dwoje dzieci i maksimum dwie osoby dorosłe. Basen próbuje zachęcić „minutami gratis” – 6 min., to jednak nie jest szczególnie dobra oferta w porównaniu do okolicznych obiektów.

Przyjrzeliśmy się cennikom pływalni w miastach w naszym regionie. Okazuje się, że wszędzie jest taniej. Jedynym wyjątkiem może być basen w Janowie Lubelskim. Tam w godz. od 18 do 22 zapłacimy 11 zł, jednakże w tych godzinach w cenie biletu jest sauna, więc nie płaci się za nią dodatkowo. Ale już w godz. 6.00 – 14.00 zapłacimy – 5 zł. (ulgowy – 4) i 14.00 – 18.00 – 7,50 zł (ulgowy – 6zł.).

Mimo wysokich cen, ze stalowowolskiego basenu korzysta wiele osób, chociaż większa frekwencja jest zimową porą, gdy jest mniejsza możliwość uprawnia sportu na świeżym powietrzu.

– Generalnie nie narzekamy na brak klientów. Myślę, że nie jest aż tak drogo. Mamy też warunki, których inne baseny nie mają – jest dużo miejsca do pływania. To też ma znacznie. Dlatego tej ceny już od iluś lat w żadną stronę nie zmieniamy – tłumaczy dyrektor MOSiR-u Andrzej Chmielewski. Natomiast jeśli chodzi o sauny, bo są dwie – sucha i mokra, to same urządzenia są drogie, ponadto w koszt jest również wchodzi praca osób, które je obsługują.

Dyrektor zaznaczał, że klienci mogą korzystać z licznych ulg. Można wejść na basen za 4 zł w weekendy od godziny 7:00 do 15.00, są też bilety rodzinne, karnety , gdzie korzystanie z basenu nie jest drogie.

Bez tytułu 1

10 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021