W Stalowej Woli

Nasz człowiek wiceministrem sprawiedliwości

Nasz człowiek wiceministrem sprawiedliwości

Marcin Warchoł, mający swoje korzenie w Nisku i w Stalowej Woli został mianowany przez premier Beatę Szydło na podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. 

Jednocześnie z zajmowanych stanowisk poprzedników, premier odwołała: sekretarza stanu Jerzego Kozdronia, podsekretarza stanu Wojciecha Węgrzyna oraz podsekretarza stanu Wojciecha Hajduka.

– Łączą mnie z Niskiem miłe wspomnienia, mam tam rodzinę. Nastomiast dzieciństwo i młodosć spedziłem w Stalowej Woli, tam też się wychowywałem. Na stanowisku podsekretarza stanu, będę realizował plany zawarte w expose, premier Beaty Szydło. Będziemy chcieli przede wszystkim usprawnić postępowanie karne poprzez przyspieszenie i lepsze zorganizowanie poszczególnych czynności. Konieczna jest też reforma biegłych poprzez stworzenie o nich ustawy. Będziemy też reformować prawo cywilne, szczególnie w zakresie ułatwień dla przedsiębiorców – mówi Marcin Warchoł, Podsekretarz Stanu.

Marcin Warchoł urodził się 13 lipca 1980 r. w Nisku. Jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem nauk prawnych oraz adwokatem. Ukończył Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa UW i Wydziale Prawa w Catanii i Mediolanie. W latach 2006 – 2007 był asystentem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a od 2009 r. Rzecznika Praw Obywatelskich dr Janusza Kochanowskiego. Pracował w biurze kasacji Rzecznika Praw Obywatelskich i wydziale karnym. Jest zastępcą Dyrektora Instytutu Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji UW, wiceprzewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów i Doktorantów UW, wiceprezesem Fundacji Ius et Lex oraz opiekunem naukowym koła studentów na Wydziale Prawa i Administracji UW “Dobro Wspólne”.

Agata Piotrowska

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021