W Stalowej Woli

Nasz człowiek wiceministrem sprawiedliwości

Nasz człowiek wiceministrem sprawiedliwości

Marcin Warchoł, mający swoje korzenie w Nisku i w Stalowej Woli został mianowany przez premier Beatę Szydło na podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. 

Jednocześnie z zajmowanych stanowisk poprzedników, premier odwołała: sekretarza stanu Jerzego Kozdronia, podsekretarza stanu Wojciecha Węgrzyna oraz podsekretarza stanu Wojciecha Hajduka.

– Łączą mnie z Niskiem miłe wspomnienia, mam tam rodzinę. Nastomiast dzieciństwo i młodosć spedziłem w Stalowej Woli, tam też się wychowywałem. Na stanowisku podsekretarza stanu, będę realizował plany zawarte w expose, premier Beaty Szydło. Będziemy chcieli przede wszystkim usprawnić postępowanie karne poprzez przyspieszenie i lepsze zorganizowanie poszczególnych czynności. Konieczna jest też reforma biegłych poprzez stworzenie o nich ustawy. Będziemy też reformować prawo cywilne, szczególnie w zakresie ułatwień dla przedsiębiorców – mówi Marcin Warchoł, Podsekretarz Stanu.

Marcin Warchoł urodził się 13 lipca 1980 r. w Nisku. Jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem nauk prawnych oraz adwokatem. Ukończył Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa UW i Wydziale Prawa w Catanii i Mediolanie. W latach 2006 – 2007 był asystentem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a od 2009 r. Rzecznika Praw Obywatelskich dr Janusza Kochanowskiego. Pracował w biurze kasacji Rzecznika Praw Obywatelskich i wydziale karnym. Jest zastępcą Dyrektora Instytutu Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji UW, wiceprzewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów i Doktorantów UW, wiceprezesem Fundacji Ius et Lex oraz opiekunem naukowym koła studentów na Wydziale Prawa i Administracji UW „Dobro Wspólne”.

Agata Piotrowska

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021