W Stalowej Woli

Nasz człowiek wiceministrem sprawiedliwości

Nasz człowiek wiceministrem sprawiedliwości

Marcin Warchoł, mający swoje korzenie w Nisku i w Stalowej Woli został mianowany przez premier Beatę Szydło na podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. 

Jednocześnie z zajmowanych stanowisk poprzedników, premier odwołała: sekretarza stanu Jerzego Kozdronia, podsekretarza stanu Wojciecha Węgrzyna oraz podsekretarza stanu Wojciecha Hajduka.

– Łączą mnie z Niskiem miłe wspomnienia, mam tam rodzinę. Nastomiast dzieciństwo i młodosć spedziłem w Stalowej Woli, tam też się wychowywałem. Na stanowisku podsekretarza stanu, będę realizował plany zawarte w expose, premier Beaty Szydło. Będziemy chcieli przede wszystkim usprawnić postępowanie karne poprzez przyspieszenie i lepsze zorganizowanie poszczególnych czynności. Konieczna jest też reforma biegłych poprzez stworzenie o nich ustawy. Będziemy też reformować prawo cywilne, szczególnie w zakresie ułatwień dla przedsiębiorców – mówi Marcin Warchoł, Podsekretarz Stanu.

Marcin Warchoł urodził się 13 lipca 1980 r. w Nisku. Jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem nauk prawnych oraz adwokatem. Ukończył Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa UW i Wydziale Prawa w Catanii i Mediolanie. W latach 2006 – 2007 był asystentem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a od 2009 r. Rzecznika Praw Obywatelskich dr Janusza Kochanowskiego. Pracował w biurze kasacji Rzecznika Praw Obywatelskich i wydziale karnym. Jest zastępcą Dyrektora Instytutu Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji UW, wiceprzewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów i Doktorantów UW, wiceprezesem Fundacji Ius et Lex oraz opiekunem naukowym koła studentów na Wydziale Prawa i Administracji UW “Dobro Wspólne”.

Agata Piotrowska

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021

Słowacja zamknęła część przejść granicznych na Podkarpaciu

stw24.pl16 lutego 2021

Ćwiczenie strażaków na zbiorniku wodnym w Musikowie

stw24.pl11 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

stw24.pl9 lutego 2021