sport

Nasza tenisistka na podium Mistrzostw Polski

Nasza tenisistka na podium Mistrzostw Polski

Lena Takmadżan, zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli świetnie zaprezentowała się na Mistrzostwach Polski w kategorii młodzików, które odbyły się w dniach 11- 17 stycznia w Sobocie k/Poznania.

Reprezentantka stalowowolskiego klubu w pierwszej rundzie turnieju głównego gry pojedynczej pokonała: 6:1 6:2 Laurę Tyszkiewicz z KCT Masters Inowrocław. Natomiast w walce o ćwierćfinał uległa: 4:6 1:6 Karolinie Bartusek z Mostostalu Zabrze. Ostatecznie turniej indywidualny wygrała Weronika Baszak z Redeco Wrocław pokonując w finale Aleksandrę Wierzbowską z KKKS Kraków. Trzeba zaznaczyć, że dotarcie do turnieju głównego Mistrzostw jest już dużym osiągnięciem.
Lena zagrała też w turnieju deblowym. Po raz kolejny udowodniła, że nie tylko lubi, ale także potrafi bardzo dobrze współpracować na korcie ze swoją partnerką Ulą Nebelską z MKT Łódź. Obie doskonale ze sobą współgrały, czego wynikiem jest brązowy medal Mistrzostw Polski.
W pierwszej rundzie pokonały: 6:1 1:0 (krecz) parę Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo) i Alicja Formella (SKT Centrum Bydgoszcz), natomiast w ćwierćfinale wygrały: 6:0 3:6 10:5 z Martyną Szpakowską (GAT Gdańsk) i Julią Bohm (WKS Flota Gdynia).  W meczu o finał Lena i Ula zmierzyły się z głównymi faworytkami Mistrzostw Olą Wierzbowską i Weroniką Baszak. Obie te zawodniczki aktualnie są sklasyfikowane na 16. i 23. miejscu w międzynarodowym rankingu TE. Po grze na wysokim poziomie nasze zawodniczki uległy: 1:6 2:6. W finale faworytki również nie zawiodły i pokonały 6:0 6:1 parę Karolina Bartusek, Zuzanna Smejlis (AT Promaster Szczecin).

Na zdjęciu: Lena Takmadżan pierwsza z lewej.

MKT/Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021