Nasza tenisistka w pierwszej piątce

Lena Takmadżan, zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli, zajęła 4. miejsce w turnieju SUPERMASTERS PZT, który odbył się w dniach 19 – 21 grudnia w Toruniu.

Zawody te kończyły zmagania młodych tenisistów w 2015 roku. Na starcie stanęli najwyżej sklasyfikowani polscy zawodnicy w kategorii 11, 12 i 13 latków.
Reprezentantka MKT Stalowa Wola, zajęła 4. miejsce i znalazła się w gronie sześciu najlepszych zawodniczek wśród dziewcząt z rocznika 2002.

W pierwszym pojedynku Lena pokonała Ulę Nebelską z MKT Łódź 7-6 2-6 10-8. W walce o finał, który był bardzo wyczerpujący, bo trwał blisko trzy godziny, uległa Alicji Niedźwieńskiej z KKKS Kraków: 3-6 6-3 4-6. W meczu o 3. miejsce zawodniczka stalowowolskiego klubu, starała się nadrobić wyraźny brak sił wolą walki. Jednakże musiała uznać wyższość Weroniki Ejsmont z UKS Olsztyn: 3-6, 3-6. Cały turniej wygrała Aleksandra Wierzbowska z KKKS Kraków, która w finale pokonała koleżankę klubową 6-4 6-1.