W Stalowej Woli

Nasze lokalne produkty na specjalnej półce

Nasze lokalne produkty na specjalnej półce

Wędliny, pieczywo, przyprawy, oleje, suszone owoce, to niektóre z produktów, pochodzących z naszego regionu, które będzie można kupić w dwóch sklepach sieci Frac w Stalowej Woli. Znajdują się na specjalnej półce oznaczonej logiem „Podkarpackie smaki”, taki znak też jest na każdym towarze. W sumie na terenie województwa podkarpackiego produkty te są w 17 sklepach spożywczych sieci „Frac”.

To inicjatywa Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” w ramach projektu Alpejsko-Karpacki Most Współpracy, finansowanego przez Szwajcarię. W sumie jest to 54 produkty tradycyjne, ekologiczne i regionalne pochodzące od 12 producentów.

– Województwo podkarpackie niedawno zarejestrowało 200 produkt na liście produktów tradycyjnych, ale nie idzie za tym sprzedaż. Nie można kupić tych produktów, ponieważ są produkowane przez małe ośrodki i firmy. Stowarzyszenie „Pro Carpathia” dzięki środkom uzyskanym z projektu szwajcarskiego, ma możliwość promocji produktów i producentów. Półka „Podkarpackie smaki” ma promować zarówno lokalne produkty i producentów podkarpackich, ale również sklep – sklep Frac, który całkowicie jest naszym podkarpackim, rodzimym przedsięwzięciem. Stąd właśnie wybór tej oferty – wyjaśnia ideę tego projektu Dorota Zielińska, wiceprezes stowarzyszenia.
Jak podkreśla Ewelina Nycz, ze stowarzyszenia, województwo podkarpackie słynie z produktów ekologicznych, tradycyjnych, regionalnych. – Mamy ogromne bogactwo, stąd też półka „Podkarpackie smaki”, znaleźć można na niej ekologiczne miody, wyroby wędliniarskie, suszone owoce i warzywa, pieczywo trwałe, wędliny, oleje. Wszystkie produkty są wysokiej jakości – mówi.
Dzięki temu, że produkty są oznaczone logiem łatwiej jest je znaleźć, co prawda jest specjalnie wyznaczona półka, ale np. wędliny, oleje, pieczywo są na stoiskach z tymi towarami.
Produkty te są dostępne w Delikatesach FRAC przy al. Jana Pawła II 2 i przy ul. Niezłomnych 70.

frac

frac3

Joanna Piechuta
.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021