Bez kategorii

Nauczyciel z „Budowlanki” z zarzutami

Nauczyciel z „Budowlanki” z zarzutami

W maju ubiegłego roku doszło do wypadku na strzelnicy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli. Uczeń tej szkoły został ranny w oko. Sprawą tą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu

23 maja podczas zajęć ze strzelectwa sportowego 16-letni uczeń strzelał z karabinku pneumatycznego. Najprawdopodobniej doszło do rykoszetowania śrutu, który trafił w oko chłopaka. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do kliniki okulistycznej.

Z opinii biegłego wynika, że doznał on ciężkich obrażeń ciała, skutkujących całkowitą utratą widzenia w lewym oku. W trackie strzelania uczeń nie miał założonych okularów ochronnych. One były na strzelnicy, każdy mógł z nich korzystać, ale z materiału dowodowego zebranego przez śledczych wynika, że niewielu je ubierało. W regulaminie strzelnicy nie było wymogu, by użytkownicy strzelnicy musieli korzystali z okularów ochronnych.

Jak informuje Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy tarnobrzeskiej prokuratury, 27 marca zostały postawione dwa zarzuty nauczycielowi prowadzącemu zajęcia na strzelnicy. Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczniów, którzy korzystali ze strzelnicy, a także zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci ciężkiego kalectwa u pokrzywdzonego.

Postępowanie przeszło już w fazę in personam, a więc toczy się przeciwko konkretnej osobie.

Rzecznik zaznacza, że przesłuchany mężczyzna w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów, odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień, ani nie odpowiadał na żadne pytania prokuratora.

Tarnobrzeska prokuratura analizuje zgromadzony materiał dowodowy pod kątem ustalenia odpowiedzialności i przedstawienia zarzutów ewentualnie jeszcze innym osobom. Na razie jest jednak za wcześnie, żeby mówić kto i ewentualnie jakie zarzuty otrzyma. Materiał dowodowy jest kompletny, ewentualnie będą rozpatrywane wnioski dowodowe podejrzanego, jeśli takie złoży.

Uczeń od momentu wypadku, stale jest pod opieką lekarzy. Przeszedł już cztery skomplikowane operacje, ostatnią miał w ubiegłym tygodniu. A kolejna jest planowana za kilka miesięcy. Obecnie jest ratowana gałka w uszkodzonym oku, czy to uda się lekarzom będzie wiadomo w okresie do dwóch lat. Na to oko nie będzie już nigdy widział, ponieważ nie ma w nim nic.Wszystko zostało usunięte wraz z wyciągniętym metalem. Odbity metal zniszczył cały środek oko. Z opinii biegłego wynika, że może być zagrożone także i oko zdrowe.

received_278320482513666 (1)

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli prowadzi dwa postępowania dotyczące strzelnicy w ZPS nr 2. Pierwsze dotyczy robót budowlanych, a drugie zaś zmiany sposobu użytkowania. Dotychczas zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że roboty budowlane zostały wykonane bez pozwolenia na budowę, a zmiana sposobu użytkowania została wykonana również z naruszeniem prawa. Decyzje w obu tych sprawach nie zostały wydane.

Dorota Zakrzewska

28 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

II Gminny Powstańczy Rajd Rowerowy – I VIII 2021r

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Krótki przewodnik po rozmiarach męskiej odzieży

stw24.pl1 lipca 2021

Policja na rowerach i quadach będzie patrolować stalowowolskie ulice

stw24.pl23 czerwca 2021

Maciej Paterski mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

stw24.pl21 czerwca 2021

Piknik charytatywny z okazji Dnia Dziecka

stw24.pl27 maja 2021

Drugi milion na leczenie Bartusia z Sandomierza.Proste sposoby aby przyśpieszyć zbiórkę

stw24.pl20 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021