W powiecie

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

Okres wakacji dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli to czas realizacji staży zagranicznych w ramach projektu „Mobilność kluczem do sukcesu”.

W tym czasie dziewięć nauczycielek stalowowolskiego Ekonomika odbyło dwutygodniowe staże u pracodawców w Andaluzji. Panie miały możliwość podnieść swoje kompetencje zawodowe  w branży handlowej, gastronomicznej, hotelarskiej oraz architektury krajobrazu. W kolejnej turze pod opieką dwóch nauczycielek do Malagi na trzytygodniowe staże poleciała młodzież  branży handlowej, gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej, ekonomicznej oraz fotograficznej.  Założeniem projektu było podniesienie kompetencji zawodowych i językowych nauczycieli  i młodzieży.

Chociaż obowiązywał ośmiogodzinny czas pracy i wszyscy tego przestrzegali, czas pobytu w Maladze wiązał się też z licznymi atrakcjami. Stażyści mieli okazję poznać lokalną kuchnię  – w barach tapas skosztować pysznego churros z gorącą czekoladą, czy wykąpać  się w  orzeźwiającym morzu. Oprócz regionalnych przysmaków można było podziwiać zabytki miasta. Jednymi z  najpiękniejszych była Alcazaba oraz Zamek Gibralfaro. Młodzież na jednej z wycieczek mogła  odwiedzić tropikalny ogród Paseo del Parque, na terenie którego rośnie ponad dwa tysiące gatunków roślin z całego świata. Spacerując ulicami Malagi nie sposób było pominąć Muzeum Picasa. Świetną okazją  zapoznania się z kulturą, zwyczajami i językiem były  całodniowe wycieczki do białych miasteczek Cordoby i Rondy.  Miasteczka te są do siebie niezwykle podobne. Sposób budowy białych miast jest andaluzyjska tradycją. Odwiedzając te miejsca ma się wrażenie jakby czas zatrzymał się w miejscu. Zarówno młodzież jak i nauczyciele mogli przekonać się, że Hiszpanie są ludźmi otwartymi i towarzyskimi, uwielbiają celebrować każdą wolną chwilę.

Czas spędzony w Maladze dzięki projektowi „Mobilność kluczem do sukcesu” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus + pozwolił wszystkim stażystom, zarówno starszym jak i młodszym, przede wszystkim dokształcić się zawodowo, poszerzyć wiedzę o świecie i świetnie się bawić.

 

szkoła_staz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło i foto Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021