W Stalowej Woli

Nauka poprzez śmiech

Nauka poprzez śmiech

Jak wytłumaczyć dzieciom co to jest umiar, roztropność, tolerancja czy przyjaźń? Na pewno nie jest to proste zadanie – ale nie dla Michała Zawadki.

Autor książek dla dzieci i młodzieży oraz twórca programu warsztatowego „Edukacja przez wyobraźnię” i założycielem wydawnictwa Mind & Dream pokazał to 18 listopada w dzieciom z PSP nr 7 i PSP nr 12, które zjawiły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie zorganizowano w ramach XII Stalowowolskich Dni Książki.

Podczas warsztatów „Społeczny Savoir-Vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk” ,razem z uczniami odkrywaliśmy, dlaczego nasze działania są jak domino i co może spowodować brak umiaru. Dzieci poznały trudne słowo savoir-vivre oraz dowiedziały się jak trzeba postępować w życiu, aby nie było – kolejne trudne słowo – konsekwencji. Nauka odbywała się przez zabawę, żarty i interakcję. A Michał Zawadka poprowadził zajęcia kierując się wspaniałą maksymą Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi to zrobić, a zrozumiem”. Wykorzystywał najprostsze przedmioty jak klocki, kredki, papier, piłeczki a nawet chrupki, kaszę i groch, odwołując się przy tym do świata zwierząt i natury. Autor opowiadał o tych ważnych normach społecznych w sposób, który dzieci w lot pojmowały, bawiąc się przy tym doskonale.

Podczas czytania fragmentów książki „Mądrości z natury” mieliśmy też wielką przyjemność podziwiania zdolności aktorskich naszego gościa. Było to spotkanie pełne humoru, radości i śmiechu, ale też niosące bardzo ważne treści. Michał Zawadka namawiał dzieci do poznawania, eksperymentowania, a nawet popełniania błędów, które wcale nie oznaczają porażki, ale mogą prowadzić do nowatorskiego rozwiązania. Na sali nie brakowało zabawy a po zakończonych zajęciach i szybkim wywiadzie dla telewizji, bohater spotkania chętnie podpisywał swoje książki.

Źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021