W Stalowej Woli

Nie będzie już egipskich ciemności w mieście

Nie będzie już egipskich ciemności w mieście

260 tys. zł będzie kosztować budowa nowego oświetlenia, które już w przyszłym roku pojawi się na 4 ulicach w Stalowej Woli. Tyle pieniędzy na ten cel zostało przeznaczone budżecie miasta na 2016 rok.
– Podczas spotkań z mieszkańcami usłyszeliśmy bardzo dużo słów krytyki, odnośnie braku oświetlenia oraz związanych z tym kwestii bezpieczeństwa i komfortu dojazdu do pracy, domu – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.
Dodaje, że mieszkańcy od lat upominają się o oświetlenie, w wielu tych miejscach jest niebezpiecznie po zmroku, co szczególnie jest odczuwalne, gdy dzień jest najkrótszy.
Nowe latarnie będą na ul. T. Sochy na os. Piaski – koszt 65 tys. zł. Oświetlenie pojawi się też na pobliskiej ul. Kusocińskiego – koszt 120 tys. zł, na wysokości stadionu, gdzie jest najciemniej. Być może zostanie też poprowadzone do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia. Jednakże to wymaga uzgodnień z koleją, gdyż lampy miałyby stanąć właśnie na terenie należącym do kolei.
Latarnie zostaną też postawione między przejazdami kolejowymi na ul. Sandomierskiej na os. Charzewice w okolicach parku, poprawi to znacznie bezpieczeństwo na tym odcinku.  Koszt 35 tys. zł.
Egipskie ciemności być może znikną już chociażby na części os. Zasanie. Na ulicy o tej samej nazwie zostaną postawione latarnie, na odcinku od ul. Czarnieckiego do ul. Wiklinowej (za Sanem). Koszt tej inwestycji to 40 tys. zł. To pierwszy element, żeby dalej poprowadzić oświetlenie na tym osiedlu.
Ponadto w budżecie miasta zostało zaplanowane 100 tys. zł  na modernizację, remont i inne kwestie oświetlenia na terenie miasta.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021