W Stalowej Woli

Nie będzie planowanej obwodnicy Rozwadowa

Nie będzie planowanej obwodnicy Rozwadowa

Jeszcze w 2012 roku były plany budowy obwodnicy os. Rozwadów w Stalowej Woli. Chodziło o to, by odciążyć rynek od ruchu. Wtedy temat ten wzbudzał wiele emocji wśród mieszkańców, którzy mieli stracić część swoich gruntów. Okazuje się jednak, że inwestycja ta w ogóle nie będzie realizowana.

To ul. Dąbrowskiego miała stać się małą obwodnicą osiedla. Według wcześniejszych planów miała zostać przebudowana i biec od ronda przy Biedronce, przez prywatne działki przy ul.Strażackiej, a następnie za dawnym budynkiem sądu i dalej już tak jak obecnie biegnie. W okolicach ul. Kopernika droga miała być odsunięta od torów i biec przez ul. Przedwiośnie do ul. Sandomierskiej.

W 2012 roku były spotkania władz z mieszkańcami w tej sprawie, to związku z tym, że mieli oni mieć zabraną część gruntów pod budowę drogi. Chodziło głównie o odcinek, który miał biec wzdłuż torów kolejowych. Było to uwarunkowane tym, że według przepisów droga musi być oddalona 10 metrów od torów. Temat ten wśród mieszkańców wzbudzał wiele emocji. Ponadto dom przy ul. Rozwadowskiej, znajdujący się przy kapliczce tuż obok ronda, miał zostać zburzony.

Teraz już mieszkańcy mogą być spokojni, gdyż obecne władze nie będą budować tej drogi.

Jak tłumaczy Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, ze względu na różne sprawy związane z tą inwestycją, które toczyły się w poprzedniej kadencji, jeśli chodzi o kolizje związane z prywatnymi posesjami, a także trudności prowadzenia prac z uwagi na bliskość pasa kolejowego, to był projekt całkowicie nierealny. Według kosztorysu miał kosztować 20 mln zł.
To był dla mnie projekt utopijny, który faktycznie miał wyprowadzać, ruch ale rzeczywiście był tak trudny do prowadzenia, że z mojego punktu widzenia był robiony tylko i wyłącznie po to, aby udowodnić, że się nie da czegoś zrobić. My takich działań nie podejmujemy. Szkoda tracić czas, zwłaszcza przy projektach unijnych, na próbę zmiany rzeczy, których zmienić się nie da. Jeśli mamy przebieg pasa kolejowego, obręb zabudowań objętych ochroną konserwatora zabytków, to naprawdę próba burzenia tej ściany głową jest bez sensu. My, chcemy podejść do tematu w sposób realny pod względem budżetu miasta, tego co dają środki  unijne, bez cudotwórstwa – zaznacza prezydent.
Obecnie został głosowany konkurs na projekt rewitalizacji rynku w Rozwadowie, który ma uwzględniać również rozwiązania komunikacyjne. Nie chodzi jednak wyprowadzenie ruchu, ale o zmniejszenie.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021