Kronika Policyjna

Nie dały się oszukać metodą “na wnuczka i policjanta”

Nie dały się oszukać metodą “na wnuczka i policjanta”

Dzięki swojej czujności dwie osoby ze Stalowej Woli nie stały się ofiarami oszusta. Sprawca działał standardowo – telefonował do seniorów podając się za będącego w potrzebie krewnego i prosił o pieniądze. W każdym przypadku próbował wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na szczęście mieszkańcy Stalowej Woli nie dali się oszukać, sprawdzając u rodziny, czy rzeczywiście bliscy potrzebują pomocy.

Dwoje seniorów ze Stalowej Woli nie dało się oszukać kobiecie, która dzwoniąc do mieszkańców Stalowej Woli i podając się za krewnego próbowała wyłudzić różne sumy pieniędzy.

Scenariusz działania oszustki był standardowy. Dzwoniąca kobieta podawała się za krewną, która znalazła się w potrzebie. Prosiła o duże sumy pieniędzy, potrzebowała ponad 70 tysięcy złotych. Zaraz po zakończonej rozmowie do seniorów ponownie zadzwonił telefon. Tym razem rozmówcą był rzekomy policjant CBŚ, który twierdził, że telefony osób są na podsłuchu, że przed chwilą dzwoniła do nich oszustka i że ich oszczędności są zagrożone.

Na szczęście każda z osób, po rozmowie z “potrzebującym krewnym” i “rzekomym policjantem” postanowiła sprawdzić rozmówców. Po zweryfikowaniu informacji okazywało się, że żaden z krewnych nie potrzebuje pomocy. O próbie oszustwa mieszkańcy Stalowej Woli powiadomili stalowowolską Policję.

Stalowowolscy policjanci nadal przestrzegają przed tym zagrożeniem, apelujemy o rozwagę i ostrożność. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pożyczkę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa na tzw. “wnuczka” czy “policjanta”. Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby oszustwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

stw24.pl9 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021

300 kierowców o poranku dmuchało w alkomat

stw24.pl6 lipca 2021
policja

“Bezpieczny przejazd” ze stalowowolską policją

stw24.pl5 lipca 2021

Tragiczny wypadek, nie żyją dwie osoby

stw24.pl4 lipca 2021

Rozpoczęcie wakacji ze stalowowolską policją

stw24.pl2 lipca 2021

Karta rowerowa w SP nr.11 ze stalowowolską policją

stw24.pl28 czerwca 2021