kultura i rozrywka

Nie ma nudy w bibliotece przez wakacje!

Nie ma nudy w bibliotece przez wakacje!

Przez wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza trwają zabawy dla dzieci i młodzieży. W sierpniu biblioteka we współpracy z Wydziałem Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli proponuje zajęcia plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Z kartonu powstała już piracka krypa, z plastikowych butelek lunety, z folii – fale oceanu, a z papieru kolorowe rybki. Przez kolejne dni z materiałów do powtórnego przetworzenia dzieciaki wykonają akwarium, serwetki i czy rakietę. Będzie także pokaz recyklingowej mody.

Każdy z nas w dzieciństwie marzył, aby na moment przenieść się w świat bajek i przygody. Czytając „Piotrusia Pana” niejedno dziecko chciało przeżywać przygody, spotkać Kapitana Haka i zwiedzić statek lub wypłynąć w morze. W Miejskiej Bibliotece Publicznej część z tych marzeń się spełniła. Dzieci mogły wykonać kartonową łajbę, poczuć się małymi wilkami morskimi i wspólnie z załogą przeżywać niesamowite przygody i fantazjować, szukając skarbów niczym książkowi bohaterowie. Na zajęcia przyniesiono także gotowe stroje małych piratów, w które można było się ubrać i pobawić na kartonowym statku. Załoga mogła także poszukać ciekawych książek o morskich przygodach. Dzieci urządziły także regaty papierowych łódeczek, zawody wędkarskie, gdzie za wędkę posłużył kij i sznurek, na który łowiono papierowe rybki. Każdy mały pirat narysował swoją własną mapę z zaznaczonym miejscem ukrycia skarbów. Skarbem zostały gry planszowe wykonane przez dzieci z tektury i plastikowych nakrętek. Każdy został pasowany na Wilczka Morskiego. Tak było na zajęciach w minionym tygodniu, a podczas kolejnych wakacyjnych dni biblioteka przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 proponuje m.in. papierowe hafty, wykonywanie kosmicznej rakiety, ekologicznego akwarium, a także projektowanie i wykonywanie strojów z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Zajęcia odbywają się we wtorki, środy i czwartki w godzinach 9.30-11.30. Na czwartek, 25 sierpnia przewidziano uroczyste podsumowanie zajęć.

Wakacyjne propozycje dla młodych czytelników ma także Filia nr 1 przy ul. Staszica 14. Tu dzieci bawią się we wtorki i czwartki pomiędzy godziną 11 a 13. W ubiegłym tygodniu był czas na wakacyjną lekturę z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, zajęcia plastyczne i zabawy w parku przy bibliotece. Kolejne propozycje to m.in. tworzenie makaronowej biżuterii, gra w „zośkę” czy zajęcia plastyczne z modelinowymi stworkami.
Szczegółowy plan „Lata w bibliotece” dostępny jest pod tym linkiem http://goo.gl/PKXY1J

22 (Kopiowanie) 42 (Kopiowanie) DSCN3423 (Kopiowanie)

Źródło: MBP Stalowa Wola 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021