W Stalowej Woli

Nie odpowiada Ci godzina odjazdu autobusu – zgłoś to

Nie odpowiada Ci godzina odjazdu autobusu – zgłoś to

Po wakacjach miejski przewoźnik w Stalowej Woli planuje zmianę rozkładu jazdy i robi to wspólnie z pasażerami. Ci od kilku tygodni mogą zapoznać się z proponowanymi zmianami. W tym celu prowadzone są konsultacje z mieszkańcami. Okazuje się, że zainteresowanie tym jest tak duże, że pasażerowie na zgłaszanie swoich uwag będą mieć dużo więcej czasu.

Miejski Zakład Komunalny, który jest operatorem miejskiej komunikacji początkowo planował konsultacje do 19 sierpnia, jednak ten termin został wydłużony do końca września. To dlatego, że jest bardzo duże zainteresowanie tą kwestią i napływa wiele wniosków od mieszkańców.
Przewoźnik chce uzyskać  jak najwięcej informacji od pasażerów, z uwagi na to, by prowadzone  kursy były jak najbardziej ekonomiczne i dostosowane do rzeczywistych potrzeb użytkowników komunikacji publicznej.

Do MZK mieszkańcy kierują konkretne uwagi dotyczące najczęściej korekt minutowych danego kursu  o 10 – 15 min., a także wprowadzenia zmian w przebiegu danej linii. Najwięcej uwag, jak dotychczas, MZK otrzymał od mieszkańców gminy Pysznica, a w szczególności od pasażerów z Kłyżowa. Ci ostatni byli zaniepokojeni tym, że ma być zmniejszona liczba kursów linii nr 17. Uwagi oczywiście dotyczyły też innych linii, ale były w miarę równomiernie rozłożone.
Ci, którzy nie zapoznali się jeszcze z nowym projektem rozkładu jazdy mogą go zobaczyć tu . Tak długi termin konsultacji wynika z tego, że proponowane korekty by zostały wprowadzone wymagają wcześniejszych analiz.

Wszelkie uwagi i propozycje można zgłaszać do 30 września mailowo na adres: rwozniak@mzk.stalowa-wola.pl, telefonicznie (15) 842 39 19 wew.426 lub za pomocą portalu społecznościowego FB/MZK.

http://www.zmksstalowawola.pl/rozklad/wrzesien16/index.htm

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021