sport

Nie odpuścili Puszczy

Nie odpuścili Puszczy

Aż do 4 kolejki przyszło nam czekać na pierwsze zwycięstwo Stali Stalowa Wola, w rozgrywkach o mistrzostwo 2 ligi. Przełamanie to cieszy tym bardziej, że zostało odniesione na własnym boisku, przed własną publicznością. Stalowa maszyna chyba powoli zaczyna działać.

Pierwszą ,,ofiarą” podopiecznych trenera Wójcika w tym sezonie padł zespół Puszczy Niepołomice. I chyba można…. ba nawet trzeba mówić tu o dużej sensacji, ponieważ piłkarska drużyna z okolic Krakowa przed tym spotkaniem zajmowali 2 miejsce w tabeli, a w dotychczasowych trzech meczach zwyciężyli dwukrotnie i raz zremisowali. Natomiast jak wiadomo Stalowcy zaliczyli trzy ,,potknięcia”.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania to szarpane akcje z obu stron. Lekką przewagę posiadali gospodarze, wśród których wyróżniał się nowy nabytek Stali, Mohamed Essam. Widać było, że ten zawodnik jest naprawie świetnie wyszkolony technicznie, oraz obdarzony jest całkiem niezłym przyśpieszeniem. A najważniejsze jest to, że gdy ten zawodnik w 14 minucie zdecydował się na kolejny rajd z piłką, między obrońcami gości, został skoszony tuż przed polem karnym. Do wykonania stałego fragmentu gry podeszło aż 3 zawodników w zielono-czarnych koszulkach. Ostatecznie jednak to Mistrzyk (Stal) zdecydował się na uderzenie. Strzał młodego napastnika Stali nie był specjalnie mocny, ale technicznie nic mu nie brakowało. Piłka poszybowała nad murem obrońców Puszczy, by następnie wylądować w samym okienku bramko gości. Staniszewski (Puszcza) odprowadził tylko piłkę wzrokiem, by po chwili wyciągnąć ją z siatki. Radość naszych młodych zawodników była ogromna, bo w tym momencie chyba uwierzyli, że w tym spotkaniu mogą sięgnąć po 3 punkty.

Po zdobyciu bramki przez Stalówkę goście przejęli inicjatywę, ustawiając kolejne ataki pozycyjne. Dzięki temu zielono-czarni mogli grać dokładnie, tak jak im to pasuje chyba najbardziej w tym momencie, tzn. z kontry. Dobrą robotę z przodu robił Gębalski (Stal), który potrafił przytrzymać chwilami piłkę lub ją umiejętnie odegrać. Swoje robił też Essam, który co chwile szarpał prawą stroną. W 25 minucie goście mieli najlepszą sytuację w pierwszych 45 minutach, kiedy to po uderzeniu Orłowskiego (Puszcza) piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Konckiego (Stal). Po zmianie stron przewaga gości była widoczna już dużo bardziej. Zawodnicy z Niepołomic dużo dłużej utrzymywali się przy piłce, opanowując praktycznie całkowicie środkową część boiska. W tej chwili była widoczna różnica w doświadczeniu i zgraniu obydwu zespołów. Na całe szczęście czasem zdarza się tak, że to młodość i chęci okazują się ważniejsze niż doświadczenie. Tak też było w 58 minucie, kiedy to goście nie wykorzystali najlepszej w tym meczu okazji do wyrównania. Piłkę tuż przed polem karnym otrzymał Orłowski (Puszcza), następnie uderzył ile sił w nogach. Futbolówka zmierzała tuż pod porzeczkę, jednak wspaniałą interwencją popisał się nasz młody bramkarz, Bartłomiej Koncki (Stal), przenosząc piłkę nad poprzeczką. Goście jednak nie składali broni i nadal atakowali, jednak trzeba przyznać, że defensywa Stali w tym spotkaniu spisywała się naprawdę dobrze, nie dopuszczając więcej gości do czystych sytuacji strzeleckich.

Wynik nie uległ zmianie już do końcowego gwizdka sędziego.

Stal odniosła nieoczekiwane zwycięstwo z naprawdę silnym przeciwnikiem. A wiadomo jak to jest ,,apetyt rośnie w miarę jedzenia” dlatego czekamy na kolejne zwycięstwa Stalówki. Najbliższą okazję do tego podopieczni trenera Wójcika będą mieli już w środę, kiedy to w wyjazdowym meczu zmierzą się z beniaminkiem z Elbląga – Olimpią, Na hutniczą zielono-czarni wrócą już w następną sobotę, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Rozwoju Katowice.

Serdecznie zapraszamy!

Andrzej Tomaszewski

fot. Bogdan Myśliwiec/ Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021

Oliwia na Tennis Europe, jako jedyna polka w finale

stw24.pl10 marca 2021