W Stalowej Woli

Nie płaćcie mandatów z tego skrzyżowania – apeluje radny

Nie płaćcie mandatów z tego skrzyżowania – apeluje radny

Chciałbym prosić mieszkańcom, żeby nie płacili  mandatów – mówił radny Daniel Hausner podczas ostatniej sesji Rady Miasta Stalowej Woli. Chodzi o mandaty, które otrzymują kierowcy, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN w Stalowej Woli.  A jak zaznaczał światła te nie działają prawidłowo.
To na tym skrzyżowaniu są zainstalowane urządzenia, które mają poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Takich urządzeń jest 20 w Polsce. Podczas ostatniej sesji radny Daniel Hausner poruszył problem tego, że światła w tym miejscu działają nieprawidłowo.  O czym pisaliśmy tu https://stw24.pl/jest-szansa-ze-na-swiatlach-beda-liczniki/

Radny wysuwając taką propozycję do mieszańców argumentował to wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.
– Od 25 kwietnia tego roku Inspekcja Transportu Drogowego, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, nie ma prawa do przetwarzania danych osobowych. Wysyłanie takiego mandatu jest właśnie przetwarzaniem danych. Także nawołuję do niepłacenia tych mandatów – mówił radny podczas sesji.
Głos w tej sprawie zabrał prezydent Lucjusz Nadbereżny. – Pomimo, że jest to sesja Rady Miasta, to  czuję się zobowiązany odpowiedzieć, w trosce o portfel mieszkańców Stalowej Woli, chyba, że pan radny Daniel Hausner pokryje koszty odsetek i ewentualne koszty postępowań sądowych w tym zakresie. Więc prosiłbym, żeby pan doprecyzował swoje zobowiązania, jeśli wzywa kogoś do niepłacenia mandatów. Przyznam, że już był premier Rzeczypospolitej Polskiej, który wezwał do niepłacenia abonamentu RTV i później wielu emerytów i osób, które nie są wysoko sytuowane bardzo mocno się zdziwiło, kiedy przyszły im polecenia zapłaty na dużo większą kwotę – przypomniał prezydent.
Zaznaczał, że temat sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu jest bardzo popularny wśród mieszkańców. Podczas spotkań osiedlowych, w różnych częściach miasta, za każdym razem go poruszali i zgłaszali swoje uwagi.

– Nawoływanie do takiego nieposłuszeństwa może być popularne, ale chciałbym żeby pan wziął za to nawoływanie pełną odpowiedzialność, złożył deklarację, że w przypadku niezapłacenia tego mandatu, a potem przegranej sprawy, czy egzekucji, mieszkańcy będą się mogli zgłosić do pana i pokryje pan koszty z diety radnego – mówił Nadbereżny.

Przypomnijmy, za przejazd na czerwonym świetle można zapłacić mandat w wysokości od 300 do 500 zł i otrzymać 6 punktów karnych.

Joanna Piechuta

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021