W Stalowej Woli

Nie płaćcie mandatów z tego skrzyżowania – apeluje radny

Nie płaćcie mandatów z tego skrzyżowania – apeluje radny

Chciałbym prosić mieszkańcom, żeby nie płacili  mandatów – mówił radny Daniel Hausner podczas ostatniej sesji Rady Miasta Stalowej Woli. Chodzi o mandaty, które otrzymują kierowcy, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN w Stalowej Woli.  A jak zaznaczał światła te nie działają prawidłowo.
To na tym skrzyżowaniu są zainstalowane urządzenia, które mają poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Takich urządzeń jest 20 w Polsce. Podczas ostatniej sesji radny Daniel Hausner poruszył problem tego, że światła w tym miejscu działają nieprawidłowo.  O czym pisaliśmy tu https://stw24.pl/jest-szansa-ze-na-swiatlach-beda-liczniki/

Radny wysuwając taką propozycję do mieszańców argumentował to wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.
– Od 25 kwietnia tego roku Inspekcja Transportu Drogowego, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, nie ma prawa do przetwarzania danych osobowych. Wysyłanie takiego mandatu jest właśnie przetwarzaniem danych. Także nawołuję do niepłacenia tych mandatów – mówił radny podczas sesji.
Głos w tej sprawie zabrał prezydent Lucjusz Nadbereżny. – Pomimo, że jest to sesja Rady Miasta, to  czuję się zobowiązany odpowiedzieć, w trosce o portfel mieszkańców Stalowej Woli, chyba, że pan radny Daniel Hausner pokryje koszty odsetek i ewentualne koszty postępowań sądowych w tym zakresie. Więc prosiłbym, żeby pan doprecyzował swoje zobowiązania, jeśli wzywa kogoś do niepłacenia mandatów. Przyznam, że już był premier Rzeczypospolitej Polskiej, który wezwał do niepłacenia abonamentu RTV i później wielu emerytów i osób, które nie są wysoko sytuowane bardzo mocno się zdziwiło, kiedy przyszły im polecenia zapłaty na dużo większą kwotę – przypomniał prezydent.
Zaznaczał, że temat sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu jest bardzo popularny wśród mieszkańców. Podczas spotkań osiedlowych, w różnych częściach miasta, za każdym razem go poruszali i zgłaszali swoje uwagi.

– Nawoływanie do takiego nieposłuszeństwa może być popularne, ale chciałbym żeby pan wziął za to nawoływanie pełną odpowiedzialność, złożył deklarację, że w przypadku niezapłacenia tego mandatu, a potem przegranej sprawy, czy egzekucji, mieszkańcy będą się mogli zgłosić do pana i pokryje pan koszty z diety radnego – mówił Nadbereżny.

Przypomnijmy, za przejazd na czerwonym świetle można zapłacić mandat w wysokości od 300 do 500 zł i otrzymać 6 punktów karnych.

Joanna Piechuta

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021