W Stalowej Woli

Nie płaćcie mandatów z tego skrzyżowania – apeluje radny

Nie płaćcie mandatów z tego skrzyżowania – apeluje radny

Chciałbym prosić mieszkańcom, żeby nie płacili  mandatów – mówił radny Daniel Hausner podczas ostatniej sesji Rady Miasta Stalowej Woli. Chodzi o mandaty, które otrzymują kierowcy, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN w Stalowej Woli.  A jak zaznaczał światła te nie działają prawidłowo.
To na tym skrzyżowaniu są zainstalowane urządzenia, które mają poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Takich urządzeń jest 20 w Polsce. Podczas ostatniej sesji radny Daniel Hausner poruszył problem tego, że światła w tym miejscu działają nieprawidłowo.  O czym pisaliśmy tu https://stw24.pl/jest-szansa-ze-na-swiatlach-beda-liczniki/

Radny wysuwając taką propozycję do mieszańców argumentował to wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.
– Od 25 kwietnia tego roku Inspekcja Transportu Drogowego, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, nie ma prawa do przetwarzania danych osobowych. Wysyłanie takiego mandatu jest właśnie przetwarzaniem danych. Także nawołuję do niepłacenia tych mandatów – mówił radny podczas sesji.
Głos w tej sprawie zabrał prezydent Lucjusz Nadbereżny. – Pomimo, że jest to sesja Rady Miasta, to  czuję się zobowiązany odpowiedzieć, w trosce o portfel mieszkańców Stalowej Woli, chyba, że pan radny Daniel Hausner pokryje koszty odsetek i ewentualne koszty postępowań sądowych w tym zakresie. Więc prosiłbym, żeby pan doprecyzował swoje zobowiązania, jeśli wzywa kogoś do niepłacenia mandatów. Przyznam, że już był premier Rzeczypospolitej Polskiej, który wezwał do niepłacenia abonamentu RTV i później wielu emerytów i osób, które nie są wysoko sytuowane bardzo mocno się zdziwiło, kiedy przyszły im polecenia zapłaty na dużo większą kwotę – przypomniał prezydent.
Zaznaczał, że temat sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu jest bardzo popularny wśród mieszkańców. Podczas spotkań osiedlowych, w różnych częściach miasta, za każdym razem go poruszali i zgłaszali swoje uwagi.

– Nawoływanie do takiego nieposłuszeństwa może być popularne, ale chciałbym żeby pan wziął za to nawoływanie pełną odpowiedzialność, złożył deklarację, że w przypadku niezapłacenia tego mandatu, a potem przegranej sprawy, czy egzekucji, mieszkańcy będą się mogli zgłosić do pana i pokryje pan koszty z diety radnego – mówił Nadbereżny.

Przypomnijmy, za przejazd na czerwonym świetle można zapłacić mandat w wysokości od 300 do 500 zł i otrzymać 6 punktów karnych.

Joanna Piechuta

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021