W powiecie

Nie potrzeba deklaracji. Internet będzie

Nie potrzeba deklaracji. Internet będzie

Obecnie w gminie Pysznica prywatna firma w porozumieniu z władzami samorządowymi buduje sukcesywnie internetową sieć światłowodową, do której każdy będzie się mógł podłączyć. Okazuje się jednak, że pewien mieszkaniec Kłyżowa informuje mieszkańców za pośrednictwem facebooka, że jeśli zbierze dużo podpisów, to dopiero wtedy będą mieć internet. A jest to nieprawda.

Pisze on na swoim facebooku, że jeśli będzie spore zainteresowanie tym tematem, zbierze się jak największą liczbę chętnych, którzy zadeklarują chęć przyłączenia do sieci, to w końcu mieszkańcy doczekają się na porządną sieć o ogromnych przepustowościach. Dołączona jest deklaracja do druku, a na niej tekst, że jej celem jest zbieranie informacji, które posłużą do zaprojektowania i budowy nowoczesnej sieci światłowodowej dla mieszkańców.
– „Deklaracja nie jest podpisaniem umowy o świadczenie usług i nie wiąże się z żadnym zobowiązaniem finansowym. Koszt ewentualnie wykonanego przyłącza napowietrznego będzie pokrywała w całości firma. Im więcej chętnych, tym większa szansa na realizację inwestycji w naszej miejscowości” – czytamy na deklaracji.
Rozmawialiśmy z tym mieszkańcem, który zainicjował zbieranie deklaracji, powiedział nam, że rozmawiał z firmą, która buduje obecnie sieć w Pysznicy. Pytał, czy taka jest planowana w miejscowości Kłyżów. Usłyszał, że inwestycja ta nie jest ujęta w planach, ale jeśli będą zainteresowani mieszkańcy, to będzie rozważna taka ewentualność. Dlatego też rozpoczął zbieranie podpisów.

Zapytaliśmy firmę MTM – INFO, która realizuje tę inwestycję, czy wie coś na temat tych deklaracji. Usłyszeliśmy, że firma nie przyjmuje żadnych deklaracji od mieszkańców gminy Pysznica. Nigdy takich praktyk nie stosowała. Jeśli już sieć będzie wybudowana, to wszyscy zainteresowani będą mogli się do niej przyłączyć. Ponadto firma w dalszej kolejności będzie także budować sieć w Kłyżowie. Jest to już uzgodnione z władzami gminy.

Zapytaliśmy wójta Pysznicy Tadeusza Bąka jak rzeczywiście ta sprawa wygląda.
– W czerwcu wspólnie z moim zastępcą spotkaliśmy się z właścicielami firmy MTM – INFO, którzy przedstawili propozycję budowy sieci światłowodowej w Pysznicy. Inwestycja ta ma być realizowana z wykorzystaniem słupów energetycznych jak również słupów oświetlenia ulicznego, które są własnością gminy. Wstępnie właściciele firmy zadeklarowali chęć wybudowania instalacji w Pysznicy, lecz po negocjacjach wyrazili zgodę na rozbudowę sieci zarówno w Jastkowicach, jak również w Kłyżowie. Obecnie trwają prace projektowe w części Jastkowic jak również w Pysznicy w kierunku Kłyżowa. Natomiast jeszcze w tym roku zgodnie z zapewnieniami firmy MTM – INFO, będą kontynuowane prace projektowe w Kłyżowie – tłumaczy Tadeusz Bąk.
Wójt, o akcji zbierania podpisów wśród mieszkańców Kłyżowa pod deklaracją, dowiedział się przypadkowo i jak twierdzi jest to bezzasadne działanie. Jak wyjaśnia, podczas zebrania wiejskiego, które odbyło się we wrześniu  w Kłyżowie, informował mieszkańców o planach budowy sieci światłowodowe w ich miejscowości. – W związku z tym pomysłodawca zbierania deklaracji nie bardzo się orientuje w tym, co dzieje się w Kłyżowie – dodaje wójt.

Joanna Piechuta  

7 komentarzy

Komentarze

 1. DDD

  12 października 2016 at 15:47

  Zobaczymy czy będzie i jakie to będzie. Teraz nie ma co deklarować!

 2. klyzowiak

  12 października 2016 at 16:51

  Hehe ” w związku z tym pomysłodawcą zbierania deklaracji nie bardzo się orjetuje ,co się dzieje w Klyzowie ” zgadzam się z tym , uważam ze tacy ludzie nie powinni udzielać się w naszej miejscowosci ,udają ze cos robią dla ludzi a wprowadzają ich tylko w błąd. Proszę się nie angażować jeżeli nie ma się wiedzy i doświadczenia ! Dziękuje

 3. hhyhyhy

  12 października 2016 at 19:37

  Chciał się na koniec podpisać nie pod swoja praca ehhh

 4. Lucki

  12 października 2016 at 20:07

  Zastanawiam się czy to jest niewiedza tego mieszkańca czy chęć przypisania sobie zasług do których się nie dołożyło palca? W każdym przypadku źle o nim świadczy bo jeżeli nie wie co się dzieje w miejscowości to nie powinien brać się za sprawy związane z “poprawieniem bytu mieszkańcom” a skoro wiedział że budowa Internetu szerokopasmowego jest w trakcie realizacji to …. nieładnie Panie R… przypisywanie sobie sukcesu w którym się nie brało udziału.

 5. mieszkaniec klw

  13 października 2016 at 10:21

  Takiego przekłamania jak ten artykuł nie warto czytać…pismaki tylko szukają sensacji a gmina tak o wszystkim informuje że szkoda mówić…

 6. Klin

  13 października 2016 at 13:33

  do mieszkaniec klw o jakim ty mówisz przekłamaniu??? o Tym że ktoś wprowadza społeczeństwo w błąd?
  cytuję: “Pytał, czy taka jest planowana w miejscowości Kłyżów. Usłyszał, że inwestycja ta nie jest ujęta w planach, ale jeśli będą zainteresowani mieszkańcy, to będzie rozważna taka ewentualność. Dlatego też rozpoczął zbieranie podpisów”
  odpowiedź przedstawiciela firmy MTM :”firma nie przyjmuje żadnych deklaracji od mieszkańców gminy Pysznica. Nigdy takich praktyk nie stosowała. Jeśli już sieć będzie wybudowana, to wszyscy zainteresowani będą mogli się do niej przyłączyć”
  I gdzie tu jet przekłamanie?
  A co do informacji odnośnie budowy internetu to rzeczywiście była przekazywana na zebraniu wiejskim ja osobiście nie byłem ale potwierdziła to znajoma która była.
  Więc odpowiedz sobie sam kto przekłamuje informacje.
  Pozdrawiam mieszkańców Kłyżowa, Zawodników i kibiców “Sanu”

  • mieszkaniec klw

   13 października 2016 at 21:11

   do klin

   Chodzi o to, ze ktos z gminy dal znac odnosnie deklaracji do tego portalu a nie ze portal sam pytal Wojta! Wielcy dzialacze gminni nie moga zniesc ze mieszkancy sami chcieli cos zrobic, zrobic sonde czy w ogole mieszkancy byli by tym zainteresowani. Piszesz ze byla info o tym na zebraniu 18 wrzesnia, ale na zebrania wszyscy nie chodza a czasem nie moga bo pracuja. Ale na portalu gminnym nie bylo zadnej wzmianki o swiatlowodzie, dopiero teraz sie obudzili jak ktos wykazal sie inicjatywa. Gmina moze prowadzila negocjace z firma mtm ale nie raczyla w sposob medialny sprawy przedstawic. Wiec caly ten artykul jest po to by osmieszyc kilka osob ktore w dobrej wierze chcialy cos zrobic dla wsi, a wyszlo na to, ze ,,podpinaja” sie pod czyjs juz przygotowany projekt. Nie mam do nikogo pretensji tylko wkurza mnie fakt, ze z takiej blachostki robi sie problem, mam tylko nadzieje ze internet swiatlowodowy przyjdzie do wszystkich zainteresowanych (z tego co wiem zainteresowanie jest duze) i bedzie po sprawie. Dziekuje i pozdrawiam wszystkich mieszkancow Klyzowa i gminy Pysznica!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Płacił zbliżeniowo cudzą kartą wpadł ręce policji

stw24.pl4 czerwca 2020

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

stw24.pl3 czerwca 2020

Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego

stw24.pl3 czerwca 2020

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

stw24.pl2 czerwca 2020

Starorzecze w Przyszowie nabiera ostatecznego kształtu

stw24.pl2 czerwca 2020

Wznowiona obsługa w Urzędzie Gminy w Pysznicy

stw24.pl2 czerwca 2020

Parking przy ul. Okulickiego oddany

stw24.pl2 czerwca 2020

Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele

stw24.pl2 czerwca 2020

Czwórmiasto może połączyć nowa linia kolejowa

stw24.pl1 czerwca 2020