W Stalowej Woli

Nie przechodzą obojętnie obok potrzebujących

Nie przechodzą obojętnie obok potrzebujących

Stalowowolscy policjanci pomogli wczoraj dwóm mężczyznom. Obaj znajdowali się pod wyraźnym działaniem alkoholu. W trosce o ich zdrowie i życie obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Stalowej Woli.

Wczoraj tuż przed godz. 21 oficer dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał o leżącym na ławce mężczyźnie na ulicy Narutowicza. Policjanci pojechali w to miejsce i odnaleźli tego człowieka. Okazało się, że był to 58-letni bezdomny. Znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu, trudno było mu usiąść na ławce i nawiązać rozmowę z interweniującymi policjantami. Z uwagi na niską temperaturę, silny wiatr i w trosce o życie mężczyzny, policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała bezdomnego do szpitala.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Stalowej Woli przy ulicy Ofiar Katynia. Około godz. 19.30, 53-letnia kobieta powiadomiła policjantów o prawdopodobnie nietrzeźwym mężczyźnie błąkającym się w krótkiej koszulce wokół bloku. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł utrzymać równowagi.Funkcjonariusze znaleźli go leżącego na ziemi w parku. Mężczyzna trząsł się z zimna. Policjanci zaprowadzili go do radiowozu, aby się ogrzał i próbowali nawiązać z nim rozmowę. Nie przyniosło to jednak rezultatu. Z uwagi na wychłodzenie policjanci powiadomili pogotowie, które przewiozło mężczyznę do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że był to 40-letni obywatel Ukrainy, pracujący na terenie miasta.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021