W Stalowej Woli

Nie przechodzą obojętnie obok potrzebujących

Nie przechodzą obojętnie obok potrzebujących

Stalowowolscy policjanci pomogli wczoraj dwóm mężczyznom. Obaj znajdowali się pod wyraźnym działaniem alkoholu. W trosce o ich zdrowie i życie obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Stalowej Woli.

Wczoraj tuż przed godz. 21 oficer dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał o leżącym na ławce mężczyźnie na ulicy Narutowicza. Policjanci pojechali w to miejsce i odnaleźli tego człowieka. Okazało się, że był to 58-letni bezdomny. Znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu, trudno było mu usiąść na ławce i nawiązać rozmowę z interweniującymi policjantami. Z uwagi na niską temperaturę, silny wiatr i w trosce o życie mężczyzny, policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała bezdomnego do szpitala.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Stalowej Woli przy ulicy Ofiar Katynia. Około godz. 19.30, 53-letnia kobieta powiadomiła policjantów o prawdopodobnie nietrzeźwym mężczyźnie błąkającym się w krótkiej koszulce wokół bloku. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł utrzymać równowagi.Funkcjonariusze znaleźli go leżącego na ziemi w parku. Mężczyzna trząsł się z zimna. Policjanci zaprowadzili go do radiowozu, aby się ogrzał i próbowali nawiązać z nim rozmowę. Nie przyniosło to jednak rezultatu. Z uwagi na wychłodzenie policjanci powiadomili pogotowie, które przewiozło mężczyznę do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że był to 40-letni obywatel Ukrainy, pracujący na terenie miasta.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021