W Stalowej Woli

Nie tak łatwo usunąć wrak auta

Nie tak łatwo usunąć wrak auta

Bez kół, szyb, od lat niesprawne. Takich aut można wiele znaleźć na parkingach i ulicach w Stalowej Woli. Na problem ten zwróciła uwagę radna Urszula Serafin – Bąk.

Podczas sesji, radna mówiła o konkretnym wraku, który stoi nieopodal bloku przy ul. Popiełuszki 38. – Auto jest zdezelowane, nie ma szyb, kół i stwarza niebezpieczeństwo, szczególnie dla dzieci – mówiła radna podczas obrad sesji rady miasta. Prosiła też, by na os. Metalowców zrobiono przegląd parkingów i by te zalegające na nich i zajmujące od miejsca parkingowe wraki zostały usunięte.

Sylwester Piechota, naczelnik wydziału inwestycji, transportu i pozyskiwania funduszy zapewniał,  że miasto na bieżąco zajmuje się tym problemem. Zaznaczał jednak, że usuniecie pojazdu z parkingu czy ulicy wcale nie jest takie proste i oczywiste. Ponadto wiąże się z kosztami.

Wyjaśniał, że jeśli auto jest zarejestrowane, ma aktualną tablicę rejestracyjną, to nie można go   usunąć. Zaznaczał, że czasem są problemy z ustaleniem właścicieli. Są sytuacje, że właściciel nie żyje, a postępowanie spadkowe nie zostało przeprowadzone.
Procedura usuwania samochodów jest bardzo droga dla miasta. Należy pojazd umieścić na parkingu, który wyznacza starostwo. Auto musi przynajmniej pół roku stać na tym parkingu. Za każdy dzień postoju gmina ponosi opłatę. Następnie po tym czasie podejmowana jest uchwała o przejęciu pojazdu na własność gminy. Przy czym musi być także orzeczenie sądowe o przeniesieniu własności.

Miasto może zajmować się tylko tymi pojazdami, które są na drogach i terenach gminnych. Tereny innych zarządców, np. spółdzielni leżą w ich gestii.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021