Fotorelacje

Nie tylko huk hutniczych pieców, ale też muzyka

Nie tylko huk hutniczych pieców, ale też muzyka

Niezwykłej uczty muzycznej mogli zasmakować uczestnicy koncertu pt. „Jeszcze Polska Muzyka”  z okazji 71. rocznicy nadania praw miejskich Stalowej Woli. Przed publicznością na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpiła Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, a także dwójka ambasadorów Stalowej Woli: dyrygentka Ewa Strusińska i pianista Marcin Łabaziewicz.

 – Świętujemy przez muzykę, aby podkreślić również to, że w Stalowej Woli, perle Centralnego Okręgu Przemysłowego, oprócz tego, że dochodził dźwięk, huk pieców, w których wytapiano stal, to zawsze grała muzyka, był śpiew, była kultura na wysokim poziomie. To miasto było rozwinięte kulturalnie, muzycznie. Chlelibyśmy to bardzo mocno dzisiaj podkreślić, że tożsamość miasta jest bardzo mocno związana z kulturą ludzi, którzy przez lata ją  kształtowali, również na deskach Miejskiego Domu Kultury. Dzisiaj również mamy wspaniałą sposobność do tego, aby podkreślić wielki talent mieszańców. Gościmy dwóch ambasadorów Stalowej Woli, którzy pokazują talenty ukształtowane w naszym mieście. W ten muzyczny sposób chlelibyśmy podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy na przestrzenni tych 71 lat swoim sercem umysłem, ciężką pracą kształtowali naszą wspólną tożsamość samorządową – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.
Koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Publiczność mogła wysłuchać utworów Karola Szymanowskiego, Ludwika van Beethowena i Antoniego Dworzak.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. hjg

    4 kwietnia 2016 at 20:25

    Fantastyczny koncert. Wielkie zdziwienie mnie spotkało, gdy po pierwszej części część “słuchaczy” opuszczało ten powtórzę fantastyczny koncert. Nie zajmujmy miejsca innym na chwilę, ktoś kto kocha muzykę nie mógł tam iść. Albo idziemy, bo chcemy obcować z muzyką, albo chcemy pokazać się i ….. Widziałem nawet śpiącego pana, no cóż za frii można się wyspać, a w domu żona nie da i w domu mimo niedzieli po południu trzeba wyrzucić śmiecie. “Szkoda” mi tych śmietnikowców, ale sami są sobie winni. Wszyscy na koncert zamiast do śmietnika. No nie wszyscy….. 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Fotorelacje

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020

UROCZYSTA GALA SOW-IK 2019

stw24.pl11 grudnia 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

stw24.pl11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

stw24.pl10 sierpnia 2018