W Stalowej Woli

Nie uciekam ze Stalowej Woli, będę nadal dostępny

Nie uciekam ze Stalowej Woli, będę nadal dostępny

Rozmowa z Rafałem Weberem, jeszcze Przewodniczącym Rady Miasta w Stalowej Woli, a za chwilę Posłem RP z ramienia PiS.

17 359 to magiczna liczba dla Pana od kilku dni?
Gdyby mi ktoś przed wyborami powiedział, że uzyskam taki wynik, to pomyślałbym, że wariat. Ta liczba jest dla mnie ogromnym mandatem zaufania i motywacją do ciężkiej pracy w Sejmie. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Nie mogę zawieść wyborców.

Jakie znaczenie w Pana kampanii miał udział prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, który cały czas Pana wspierał, był także widoczny na plakatach wyborczych.
Prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu zawdzięczam bardzo dużo i nie będę tego ukrywał. Zresztą otrzymałem również wsparcie innych ważnych polityków: pani Beaty Szydło – przyszłej premier, pani Janiny Sagatowskiej – senator RP, Marszałka Podkarpacia Władysława Ortyla i europosła Tomasza Poręby. Jestem przekonany, że z tymi osobami, już jako poseł będę blisko współpracował.

Po niespełna roku pracy w Radzie Miejskiej opuszcza Pan stalowowolski samorząd. Zaufali Panu wyborcy, a także koledzy z rady powierzając funkcję przewodniczącego. Czy nie będą mieli Panu za złe, że opuszcza ich Pan w trakcje trwania kadencji?
Mieszkańcom mojego okręgu miejskiego dziękuję za owocną współpracę. W ciągu tych 11 miesięcy udało się zrealizować kilka drobnych, ale ważnych inwestycji. Nie uciekam ze Stalowej Woli, więc nadal będę dostępny. Przede mną inna misja – właśnie tak zdecydowali wyborcy, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Kogo widziałby Pan jako swojego następcę na stanowisku Przewodniczącego Rady Miasta? Czy ma Pan już swojego faworyta, osobę najbardziej kompetentną?
Nie będę wchodził w kompetencje radnych, natomiast jest w klubie radnych PiS wiele osób przygotowanych do tej zaszczytnej funkcji.

Czy zrezygnuje Pan z pracy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, gdzie jest Pan wicedyrektorem, czy też będzie posłem zawodowym?
Będę posłem zawodowym. Z racji tego, że jestem jedynym posłem PiS na 4 powiaty: stalowowolski, niżański, tarnobrzeski i mielecki, czeka mnie wiele pracy w terenie. Muszę być dyspozycyjny 24 h.

Gdzie będzie Pan otwierać swoje biura poselskie? A może będzie je Pan prowadzić wspólnie z senator Janiną Sagatowską?
Tak, biura będziemy prowadzić wspólnie z panią senator. Ułatwi to kontakt mieszkańców z nami, a i my dzięki temu będziemy bliżej współpracować. Główne biuro będzie w Stalowej Woli, myślę też o filiach w tych powiatach, o których mówiłem wyżej.

Czy w Parlamencie będzie Pan zabiegał o sprawy dla naszego regionu m.in. możliwość pozyskania nowych terenów inwestycyjnych, a co za tym idzie nowe miejsca pracy, czy też skoncentruje się Pan tylko na realizowaniu programu wyborczego PiS-u?
Sprawy dla regionu są dla mnie bardzo istotne. Mówiłem o tym w kampanii i jak najbardziej to podtrzymuję. Kwestie zamówień dla Huty Stalowa Wola, dobrze skomunikowanej obwodnicy ze strefą przemysłową, wylesienia terenów pod nowe miejsca pracy, zwiększenie znaczenia stalowowolskiej podstrefy ekonomicznej, to główne zadania na nową kadencję. Są jeszcze inne, może mniej nośne, ale równie istotne kwestie dla miasta i regionu.

Co Pan sądzi o Via Carpathia. Czy planuje Pan uczestniczyć w pracach zmierzających do powstania tej trasy, tak ważnej dla rozwoju ściany wschodniej naszego kraju?
Via Carpathia powinna być budowana przy pomocy środków unijnych jako droga sieci TEN. Niestety, odchodzący rząd zrezygnował z walki o ten projekt i S19 budowana jest etapami. Szkoda, że tak postąpiono. Pytanie, czy nie jest już za późno na włączenie Via Carpathii na sieci dróg TEN. Należy to zweryfikować.

A na zakończenie luźne pytanie. Jak Rafał Weber spędza czas wolny czas, czy w ogóle go ma? Jak dystansuje się od szybkiego, napiętego życia polityka?
Z rodziną. Na zabawie z córeczką, która niestety przez ostatnie dni choruje i nie jest skora do zabawy. Ale to normalne u maluchów. Zdaję sobie sprawę, że czasu wolnego będzie teraz jeszcze mniej, ale mam wspaniałą żonę, która poradzi sobie gdy będę poza domem.

Rozmawiała: Joanna Piechuta

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021