Kronika Policyjna

Nie wszyscy bezdomni chcą pomocy

Nie wszyscy bezdomni chcą pomocy

Stalowowolscy policjanci podczas minionego weekendu interweniowali wobec kilku bezdomnych mężczyzn. Jeden z nich trafił do schroniska, a dwóch innych do szpitala i pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Nie wszyscy przystali na udzieloną pomoc.

W czwartek tuż po godz. 16 oficer dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał o bezdomnym mężczyźnie stojącym przy jednej z klatek schodowych przy ulicy Popiełuszki. Policjanci ustalili, że to 74-letni bezdomny. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że jest mu zimno, jest głodny i nie ma gdzie się podziać, a do schroniska nie jest w stanie dotrzeć sam, bo porusza się o kulach. Policjanci pomogli bezdomnemu i zawieźli go do schroniska w Stalowej Woli.

W tym samym dniu do policjantów dotarła informacja o bezdomnym mężczyźnie leżącym w namiocie w Stalowej Woli przy ulicy Popiełuszki. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że w namiocie leżał 55-letni bezdomny. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł utrzymać równowagi. Badanie alkomatem wykazało 2,26 promila alkoholu w jego organizmie. Bezdomny trafił do wytrzeźwienia do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W niedzielę przed godz. 15, policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącym przy ulicy Popiełuszki człowieku. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. 52-letni bezdomny mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł samodzielnie ustać na nogach, kontakt z nim był bardzo utrudniony. Policjanci powiadomili pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Również wczoraj w parku w rejonie dworca PKP w Stalowej Woli przy ulicy Ofiar Katynia, policjanci znaleźli 62-letniego bezdomnego. Mężczyzna był trzeźwy. Zaproponowali mu przewiezienie do schroniska, jednak on zdecydowanie odmówił. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o instytucjach pomocowych na terenie Stalowej Woli.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

stw24.pl9 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021

300 kierowców o poranku dmuchało w alkomat

stw24.pl6 lipca 2021
policja

“Bezpieczny przejazd” ze stalowowolską policją

stw24.pl5 lipca 2021

Tragiczny wypadek, nie żyją dwie osoby

stw24.pl4 lipca 2021

Rozpoczęcie wakacji ze stalowowolską policją

stw24.pl2 lipca 2021

Karta rowerowa w SP nr.11 ze stalowowolską policją

stw24.pl28 czerwca 2021