Kronika Policyjna

Nie wszyscy bezdomni chcą pomocy

Nie wszyscy bezdomni chcą pomocy

Stalowowolscy policjanci podczas minionego weekendu interweniowali wobec kilku bezdomnych mężczyzn. Jeden z nich trafił do schroniska, a dwóch innych do szpitala i pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Nie wszyscy przystali na udzieloną pomoc.

W czwartek tuż po godz. 16 oficer dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał o bezdomnym mężczyźnie stojącym przy jednej z klatek schodowych przy ulicy Popiełuszki. Policjanci ustalili, że to 74-letni bezdomny. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że jest mu zimno, jest głodny i nie ma gdzie się podziać, a do schroniska nie jest w stanie dotrzeć sam, bo porusza się o kulach. Policjanci pomogli bezdomnemu i zawieźli go do schroniska w Stalowej Woli.

W tym samym dniu do policjantów dotarła informacja o bezdomnym mężczyźnie leżącym w namiocie w Stalowej Woli przy ulicy Popiełuszki. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że w namiocie leżał 55-letni bezdomny. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł utrzymać równowagi. Badanie alkomatem wykazało 2,26 promila alkoholu w jego organizmie. Bezdomny trafił do wytrzeźwienia do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W niedzielę przed godz. 15, policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącym przy ulicy Popiełuszki człowieku. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. 52-letni bezdomny mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł samodzielnie ustać na nogach, kontakt z nim był bardzo utrudniony. Policjanci powiadomili pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Również wczoraj w parku w rejonie dworca PKP w Stalowej Woli przy ulicy Ofiar Katynia, policjanci znaleźli 62-letniego bezdomnego. Mężczyzna był trzeźwy. Zaproponowali mu przewiezienie do schroniska, jednak on zdecydowanie odmówił. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o instytucjach pomocowych na terenie Stalowej Woli.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021

19-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę pod wpływem

stw24.pl19 marca 2021

Akcja policyjna “Na Drodze -Patrz i Słuchaj”

stw24.pl19 marca 2021