W Stalowej Woli

Niebawem ruszą prace na MOSiR-ze

Niebawem ruszą prace na MOSiR-ze

Początkiem marca rozpoczną się prace związane z kompleksową termomodernizacją Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Został już wyłoniony wykonawca tej inwestycji.

Do przetargu przystąpiło pięć firm: z Myślenic, Kielc, Warszawy, Świdnika, Tarnobrzega.
Zostało wybrane przedsiębiorstwo Skorut Systemy Solarne z Myślenic, które zaoferowało cenę w wysokości  9,318 mln zł. Jest to kwota dużo niższa od tej, na którą wstępnie miasto wyceniało te prace, a początkowo planowano wydać ponad 12,5 mln zł.
– Inwestycja ta musi być wykonana w tym roku. Czekamy na zakończenie wyłonienia inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował te prace. To bardzo istotne i trudne zadanie z punktu widzenia zakresu i czasu realizacji, ale takie, które odmieni estetykę zewnętrzną, a przede wszystkim zmieni bilans energetyczny funkcjonowania MOSiR-u – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Zakres prac jest bardzo duży i obejmuje m.in.: ocieplenie ścian, stropodachów w części administracyjnej oraz łączników, wymianę ślusarki stalowej, montaż instalacji odzysku ciepła z kanalizacji, solarów do wspomagania podgrzewania wody w basenie, paneli fotowoltaicznych, wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz oświetlenia wewnętrznego i zewnętrzne. Dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii, oszczędności na tym obiekcie mają wynieść ok. 370 tys. zł w skali roku.
Mimo, że prace są tak kompleksowe, mieszkańcy będą mogli cały czas korzystać z tego obiektu, taki jest zapis w przetargu.
Miasto otrzymało dofinansowanie na tę  inwestycję w kwocie  8,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Joanna Piechuta  

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Czwórmiasto może połączyć nowa linia kolejowa

stw24.pl1 czerwca 2020

Wróciły rowery miejskie

stw24.pl1 czerwca 2020

Dziś 1 czerwca Dzień Dziecka

stw24.pl1 czerwca 2020

Budowa kanalizacji w Kłyżowie

stw24.pl1 czerwca 2020

Pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu roweru

stw24.pl30 maja 2020

Dyspensa od Mszy Świętej do końca maja

stw24.pl29 maja 2020

Place zabaw i siłownie na powietrzu otwarte od jutra

stw24.pl29 maja 2020

Utrudnienia na drodze gminnej Przyszów …

stw24.pl29 maja 2020

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w sieci

stw24.pl29 maja 2020