kultura i rozrywka

Niedziela dla rodziny

Niedziela dla rodziny

PSS „Społem” Stalowa Wola i Region Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Niedziela dla rodziny. Celem jest zebranie podpisów wspierających inicjatywę ustawodawczą, zapewniającą pracownikom handlu prawo do niedzieli z rodziną.

Akcja zbierania podpisów jest prowadzona we wszystkich placówkach handlowych i gastronomicznych PSS „Społem” na terenie Stalowej Woli. Region Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” prowadzi akcję poprzez struktury organizacji związkowych, obejmujących terytorium na pograniczu trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Niedziela dla rodziny – pod takim hasłem prowadzona jest akcja spółdzielców i związkowców na terenie Stalowej Woli i naszego regionu. Warto zwrócić uwagę, że wśród ponad miliona pracowników w handlu zdecydowaną większość stanowią kobiety. Pracownicy w supermarketach, dyskontach, osiedlowych i specjalistycznych sklepach nie mają wolnej niedzieli dla rodziny.

Spółdzielcy i związkowcy wraz z wieloma organizacjami zawodowymi i społecznymi przystąpili do akcji społecznej, której celem jest zapewnienie pracownikom handlu niedzieli dla rodziny. Razem zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która zapewni wolne niedziele i święta dla pracowników handlu, ograniczając handel w te dni od niezbędnego minimum. Działają w ramach ogólnopolskiego Społecznego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Wolna niedziela” W obywatelskiej akcji uczestniczą razem: NSZZ „Solidarność”, Związek Rzemiosła Polskiego, Akcja Katolicka, Krajowy Związek Spółdzielni Spożywców „Społem”, Polska Izba Handlowa, Federacja Związków Zawodowych Handlu i Spółdzielczości OPZZ, Sieć Handlowa Lewiatan, Stowarzyszenie Zdrowa Praca, Misja Gabriela, Polska Izba Paliw Płynnych, Polska Grupa Supermarketów. Do społecznej akcji przyłączyło się wiele grup i osób, którym zależy, aby pracownicy handlu wraz z rodzinami mieli prawo do wolnej niedzieli.

Informacja prasowa

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021