Kronika Policyjna

Nietrzeźwi uratowani przed wychłodzeniem

Nietrzeźwi uratowani przed wychłodzeniem

Mieszkańcy Stalowej Woli reagują na apele stalowowolskiej Policji i informują o osobach, których życie i zdrowie jest zagrożone przez niskie temperatury. Dzięki przekazanym informacjom policjanci pomogli trzem mężczyznom. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

W piątek po godz. 18.30 policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie, który miał leżeć na podjeździe do garażu przy ulicy Spacerowej w Stalowej Woli. Funkcjonariusze znaleźli leżącego na ziemi, śpiącego człowieka. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł wstać. Funkcjonariusze ustalili, że to 69-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna powiedział, że wracał z imprezy, gdzie pił alkohol z kolegami i podczas powrotu do domu poczuł się zmęczony, na chwilę położył się i usnął. Po nawiązaniu kontaktu z rodziną mężczyzny, policjanci zawieźli go do domu, gdzie zaopiekował się nim syn.

W niedzielę rano policjanci interweniowali wobec mężczyzny leżącego na chodniku przy ulicy Jagiellońskiej w Stalowej Woli. Mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Funkcjonariusze ustalili, że to 50-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyznę powiedział policjantom, że nie wie jak się tu znalazł i po co tu przyjechał. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Również w niedzielę przed godz. 23, policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie błąkającym się na ulicy 1-go Sierpnia w Stalowej Woli. Policjanci znaleźli tego mężczyznę. Okazało się, że był to 39-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Mężczyzna był pijany, badanie wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek trafił do policyjnego aresztu.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021