Kronika Policyjna

Nietrzeźwi uratowani przed wychłodzeniem

Nietrzeźwi uratowani przed wychłodzeniem

Stalowowolscy policjanci podczas minionych dwóch dni pomogli trzem osobom, których zdrowie i życie było zagrożone przez niskie temperatury. Dwóch z nich trafiło do wytrzeźwienia do policyjnych aresztów, a jedna z osób została przewieziona do schroniska.

W poniedziałek około godz. 18.30, policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie leżącym na śniegu w rejonie ulicy Staszica. Na miejscu policjanci zastali mieszkańca Stalowej Woli, który wskazał mężczyznę siedzącego na ławce. Mieszkaniec miasta powiedział policjantom, że podniósł tego człowieka, bo leżał na jezdni i posadził na ławce. Funkcjonariusze ustalili, że to 61-letni mężczyzna ze Stalowej Woli. Był kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Nie był w stanie poprawnie użyć alkomatu. Trafił do wytrzeźwienia do policyjnego aresztu.

W tym samym dniu tuż przed godz. 19.30, policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym człowieku leżącym na śniegu w rejonie ulicy Okulickiego. Funkcjonariusze znaleźli tego mężczyznę. Był to 26-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego, znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Miał problemy z utrzymaniem równowagi, nie mógł ustać na nogach. 26-latek nie był w stanie użyć alkomatu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Wczoraj przed godz. 16, policjanci otrzymali zgłoszenie o bezdomnym mężczyźnie, który leżał na chodniku przy ulicy Narutowicza. Okazało się, że to 74-letni mężczyzna. Był trzeźwy. Policjanci zawieźli bezdomnego do schroniska.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021