Nieudane zakończenie roku

W sobotę o godzinie 13:00 Stal Stalowa Wola, na własnym stadionie, rozgrywała mecz 19 kolejki, który jednocześnie był ostatnim w tym roku kalendarzowym. Przeciwnikiem hutników, był zespół Radomiaka Radom. W naszym zespole w tym meczu zabrakło na boisku Radosława Mikołajczaka oraz kontuzjowanego Marcina Kowalskiego. Niestety ich brak w dniu dzisiejszym był widoczny.

Na trybunach stadionu w Stalowej Woli zasiadło ok 500 widzów w tym grupa kibiców z Radomia. Trzeba przyznać, że obie grupy kibiców prowadziły dobry głośny doping, co na pewno było sporą atrakcją tego spotkania. Jeśli chodzi o sam mecz to pierwsza połowa nie zachwycała jeśli chodzi o poziom. W 10 min. pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie Stalowcy. Po dośrodkowaniu w pole karne, do piłki doszedł Mistrzyk, który jednak nie zdecydował się od razu na uderzenie. Zrobił zwód a następnie oddał strzał, który jednak został już zablokowany. W  13 min. przypomniał o sobie niestety kat Stalówki z pierwszego meczu – Leonardo, który po błędzie naszej obrony i dobrym podaniu od Sulkowskiego, zdobył bramkę wślizgiem.  Niestety w pierwszej części gry nie było stać naszych zawodników na jakiś zryw, który mógłby zaowocować zdobyciem bramki przez zielono-czarnych. Strzały Oziębały, Kantora czy Łanuchy z końca pierwszej połowy były albo zbyt słabe, albo niecelne. Wiec do szatni na przerwę, nasi zawodnicy schodzili przegrywając 0:1.

Początek drugiej połowy znów mogli zacząć lepiej zawodnicy z Radomia, kiedy to jeden z zawodników gości zdecydował się na strzał z dystansu. Na całe szczęście końcami palców piłkę wybił Tomek Wietecha. W 56 min. kolejny strzał z dystansu zawodników Radomiaka i znów lepszy okazał się nasz doświadczony golkipier. W końcu w 63 min. Stal miała najlepszą sytuację do wyrównania. Prostopadłe podanie otrzymał Tomasz Płonka, który po wyprzedzeniu obrońcy znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Jednak jego strzał w prawy róg bramki świetnie wybronił Banasiak. Szczęścia golkiperowy Radomiaka zabrakło 5 min. później, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony, nie utrzymał w rękawicach piłki, a ta trafiła do dobrze ustawionego Oziębały, który nie miał większych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Ta bramka sprawiła, że mecz zaczął się od nowa. Goście nie chcieli tak łatwo zrezygnować z 3 pkt. i bardzo szybko znów objęli prowadzenie. Zaledwie 2 min po wyrównującej bramce dla Stali, goście zdołali pokonać naszego bramkarza. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Maciej Świdzikowski, który z pięciu metrów umieścił piłkę w siatce. Nie był to jednak koniec emocji w tym spotkaniu. W 74 min. tuż przed polem karnym, rzut wolny wykonywał, wprowadzony 4 min. wcześniej Dawid Przezak, który pięknym technicznym strzałem w samo okienko znów doprowadził do remisu. Jednak w tym dniu nie było pisane podopiecznym Jaromira Wieprzęcia, by zdobyć  choćby jeden punkt. W 78 min. znów nasi obrońcy nie dopilnowali Macieja Świdzikowskiego, który po dobrym dośrodkowaniu, z najbliższej odległości pokonał Tomka Wietechę jednocześnie zapewniając zwycięstwo ekipie z Radomia. Smutne było pożegnanie roku na stadionie w Stalowej Woli, ponieważ była to pierwsza porażka na własnym stadionie w tym sezonie. Teraz przed nami długa zimowa przerwa. Wznowienie rozgrywek zaplanowano na 5-6 marca 2016 roku.

28 listopada 2015, 13:00 – Stalowa Wola (stadion MOSiR) widzów : ok 500

Stal Stalowa Wola 2-3 Radomiak Radom

Przemysław Oziębała 68, Dawid Przezak 74 – Leândro 13, Maciej Świdzikowski 70, 78

Stal: 1. Tomasz Wietecha – 9. Adrian Bartkiewicz, 5. Grzegorz Wawrzyński, 4. Krystian Wrona, 7. Mateusz Kantor – 2. Michał Mistrzyk (72, 11. Dawid Przezak), 8. Michał Kachniarz, 13. Przemysław Stelmach (72, 17. Kacper Siudak), 10. Damian Łanucha (82, 23. Paweł Giel), 26. Przemysław Oziębała – 18. Tomasz Płonka.

Radomiak: 1. Piotr Banasiak – 95. Maciej Wasilewski, 4. Maciej Świdzikowski, 22. Norbert Jędrzejczyk, 19. Bartosz Sulkowski – 7. Krystian Puton (74, 28. Paweł Wolski), 10. Mateusz Radecki, 32. David Kwiek, 9. Leândro (77, 18. Chinonso Agu), 21. Dariusz Brągiel (90, 8.Jakub Cieciura) – 96. Krzysztof Ropski (90, 15. Przemysław Śliwiński).

żółte kartki: Oziębała, Bartkiewicz, Łanucha, Płonka – Świdzikowski, Sulkowski, Agu. czerwona kartka: Tomasz Płonka (90. minuta, Stal, za drugą żółtą)