W Stalowej Woli

Noc Bibliotek 2018. „Od Czech po Meksyk – wyprawa po kulturach świata”

Noc Bibliotek 2018. „Od Czech po Meksyk – wyprawa po kulturach świata”

Czwarta Noc Bibliotek w Stalowej Woli już w sobotę, 9 czerwca. Jakie atrakcje przygotowała dla swoich Czytelników Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza? W tym roku będzie to wyprawa po kulturach świata czyli zajęcia, warsztaty, ciekawostki i zabawy związane z kulturą Czech, Szwecji, Chin, Japonii, Indii, Egiptu i Meksyku.

Oto z czego można skorzystać w MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Na start, o godzinie 18:00 spotkanie autorskie z Anną Jaklewicz „Niebo w kolorze Indygo – Chiny z dala od wielkiego miasta”. Autorka spędziła w Chinach dwa lata, podglądając świat „małych ojczyzn” i odkrywając zaskakujące bogactwo kulturowe oraz etniczne. Pokazuje Chiny z innej strony niż ta powszechnie znana. Pisze o małych wioskach na południu i zróżnicowaniu nacji zamieszkujących ten kraj. Ta książka jest inna niż wszystkie, które dotychczas ukazały się w Polsce. Czytelnik nie znajdzie w niej typowych tematów kojarzących się z Chinami. Anna Jaklewicz nawiązuje do nich, jeśli wymaga tego kontekst, jednak na ogół skupia się na tych aspektach życia w Państwie Środka, które przeważnie pomija Wielka Historia – na codzienności ludzi zamieszkujących chińskie wioski i miasteczka. Na spotkanie zapraszamy do sali konferencyjnej na II piętro obiektu.

plakat_jaklewicz_www

Od godziny 19:30 rozpocznie się kiermasz książek. Będą także gry i zabawy – ciekawostki o kulturze Czech, Szwecji, Chin, Japonii, Indii, Egiptu i Meksyku, wiadomości o polskich śladach w tych państwach, będzie można posłuchać muzyki związanej z prezentowanymi krajami, a dla dzieci przewidziano zabawy plastyczne (biblioteczka Pata i Mata;  Rumcajs, Krecik, Wodnik Szuwarek i inni – skarpetkowe pacynki;  maiko – japońskie zakładki do książek;  jak zostać egipską mumią;  indyjskie mozaiki z kolorowego ryżu;  Pipi – dziewczynka z wyobraźnią). Chętni będą mogli poznać pismo i język (jazykowé hry;  egipskie hieroglify). W MBP znajdziemy także kąciki, gdzie nauczymy się sztuki wiązania sari czy układania japońskiego origami. Bibliotekarze przygotowali również wystawę przedmiotów z wypraw podróżniczych, młodzież będzie mogła rozwiązywać zagadki w specjalnie przygotowanym escape roomie „Egipska mumia”. MBP proponuje także słodkie podróże – czyli meksykańską piniatę i egzotyczne ciasteczka. Pomiędzy 20:00 a 21:00 odbędą się także warsztaty chińskie dla dzieci z Anną Jaklewicz – obowiązują zapisy pod numerem telefonu 15 842 10 63 w. 102 – liczba miejsc ograniczona do 30, wiek 6-12 lat.

plakat_nocbibliotek2018_www

W dniu 9 czerwca Czytelnicy korzystający z MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 będą mogli wypożyczyć lub zwrócić książki i audiobooki pomiędzy godziną 19:30 a 22:00. W tych godzinach będzie również dostępna Czytelnia.

Wydarzenie będzie się odbywać w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2018 pod hasłem „RzeczpospoCzyta”.

Źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021