W powiecie

“Noc Bibliotek” pełna atrakcji

“Noc Bibliotek” pełna atrakcji

Wiele atrakcji czekało na miłośników czytelnictwa, którzy przybyli wieczorną porą do urzędu gminy w sobotę 14 maja. W ramach zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury „Nocy bibliotek” odbyła się promocja książki o Radomyślu, rozstrzygnięto trzy konkursy promujące czytelnictwo, była degustacja potraw, a czas umilały występy artystyczne.

W programie imprezy znalazła się promocja nowej książki Teresy Kowalik – Gąski pochodzącej z Radomyśla, obecnie mieszkającej w Krakowie, kuzynki pisarza Jana Wiktora. Książka pt. „Nasz stary nadsański Radomyśl” to zbiór gawędziarskich opowieści i wspomnień związanych z dawnym Radomyślem. Opowiada o ludziach, którzy już odeszli, a którzy tworzyli niezwyczajną atmosferę tego dawnego miasteczka. Jest w niej też dużo starych fotografii Radomyśla, którego już nie ma. Pozycja ukazała się przy wsparciu finansowym gminy nakładem wydawnictwa Sztafeta. Obok autorki w promocji książki wziął udział Dionizy Garbacz – Prezes wydawnictwa Sztafeta.

W sobotni wieczór rozstrzygnięto także konkurs powiatowy pt. „Postacie z bajek”, który polegał na wykonaniu stroju wybranej postaci bajkowej oraz zaprezentowaniu jej piosenką, wierszem lub w inny dowolny, interesujący sposób. Na scenie zaprezentowało się 16 dzieci w pięknych pomysłowych przebraniach, których oceniała komisja w składzie: Lila Wojciak ze Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, Kierownik GOPS Magdalena Nowak – Wojtala i Dorota Łasicka – nauczycielka ze Stalowej Woli. W I kategorii (przedszkola i zerówki) pierwsze miejsce zajęła Dominika Dyl, drugiego miejsca nie przyznano, a trzecie zdobył Mikołaj Dymarz. W II kategorii (klasy I -III) pierwsze miejsce zajęła Izabela Kasprowicz, na drugim miejscu uplasowała się Karolina Dul, a na trzecim miejscu znalazła się Maria Stefanowska. Komisja wyróżniła również Alicję Bera, Jakuba Dymarza i Gabriellę Piechocką. Dzieciaki za swoje prace, wspaniałe przebrania bajkowe i wyrecytowane wierszyki otrzymały dyplomy i nagrody książkowe od Wójta Jana Pyrkosza i Pani Lili Wojciak.

W przerwach miedzy występami bohaterów z bajek na scenie prezentowały się zespoły muzyczne „Nutka”, „Eldorado” oraz Pasja”.

W sobotę poznaliśmy również wyniki konkursu plastycznego „Zakładki do książki”, na który wpłynęło ponad 50 prac wykonanych różną, dowolną techniką przez dzieci. W I kategorii wiekowej (5-10 lat) jury w składzie: Zofia Stec, Beata Wójtowicz i Grzegorz Pietruszka, pierwsze miejsce przyznało Dominice Dyl z klasy 0 z Chwałowic, drugie zajął Gabriel Zakościelny z klasy I z Chwałowic, a na trzecim miejscu uplasował się Franciszek Kawa z klasy I z Antoniowa. W II kategorii (11-15 lat) na podium znaleźli się szóstoklasiści z Antoniowa. Najwyżej oceniono pracę Jakuba Żmudy, drugie miejsce zajęła Wiktoria Oskroba, a trzecie Marlena Szeliga. Laureaci otrzymali nagrody.

Dorośli natomiast mogli wykazać swoje zdolności w konkursie kulinarnym pt. „Receptury z literatury”. Wzięło w nim udział 7 grup kulinarnych: państwo Smaliszowie ze Słomianej, Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrówki Pniowskiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Chwałowic, Koło Gospodyń Wiejskich z Witkowic, Izba Regionalna z Antoniowa, Stowarzyszenie „NOVINY” i Wolaneczki. Wszyscy mogli podegustować smacznych, różnorodnych kulinarnych potraw, przygotowanych na podstawie przepisów z literatury. Potrawy pięknie się prezentowały się na stołach i wybornie smakowały. Komisja w skład której weszli: Wójt Jan Pyrkosz, Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Stanisław Rybak i Sekretarz Gminy Ewa Marynowska przy wsparciu P. Dionizego Garbacza wszystkim zespołom przyznała I miejsce! Nagrody oraz dyplomy wręczyli wszystkim uczestnikom Wójt Gminy Jan Pyrkosz oraz radna powiatu stalowowolskiego, a zarazem Kierownik Gminnej Biblioteki Leokadia Gugała.

1

20160514_191508

20160514_191717

20160514_191826

img_2193

img_2213 img_2224 img_2247 img_2258 img_3805

źródło: UG Radomyśl nad Sanem

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zaczyna Ławeczka stanęła przed biblioteką w Pysznicy

stw24.pl12 maja 2021

Kontynuacja modernizacji stacji uzdatniania wody w Chwałowicach i Radomyślu

stw24.pl12 maja 2021
pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

stw24.pl10 maja 2021

101 urodziny Pani Gizeli

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Wrzuć nakrętki dla Stasia

stw24.pl4 maja 2021