Fotorelacje

Noc bibliotek w Stalowej Woli

Noc bibliotek w Stalowej Woli

Konkursy, zabawy i warsztaty… to tylko część atrakcji, jakie czekały na wszystkich, którzy zjawili się 4 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli w Noc Bibliotek.

O 18.00 odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem powieści detektywistycznych, w tym kontynuacji „Pana Samochodzika”. Niemirski opowiedział dlaczego zdecydował się na przyjęcie roli pisarza kontynuatora serii. – Czasami czytelnicy nie wyobrażają sobie, że nagle ich bohater zniknie z przestrzeni publicznej. Moja pierwsza myśl była egoistyczna: nie będę już więcej czytał o Panu Samochodziku? Znaleźli się autorzy, którzy postanowili kontynuować to dzieło. Wśród nich znalazłem się ja, jako czwarty kontynuator. Nie współtworzę jej już od 10 lat bo co miałem powiedzieć w tym temacie to powiedziałem – mówił Niemirski. Obecnie Niemirski zajmuje się pisaniem kryminałów oraz spotyka z czytelnikami. Już wkrótce czytelnicy dostaną do rąk jego powieść, której narratorem będzie… świnia.

To była pierwsza lecz nie jedyna atrakcja przygotowana na Noc Bibliotek w Stalowej Woli. „Noc bibliotecznych detektywów”, to z kolei zabawa biblioteczna dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w której uczestnicy rozwiązywali i wykonywali ciekawe zadania na terenie całej biblioteki. Wzięło w niej udział 19 młodych detektywów. Po dwóch godzinach zmagań okazało się, że najlepiej z zadaniami poradziła sobie Zuzanna Wyka, która w nagrodę otrzymała tablet. Elektroniczne gadżety otrzymało jeszcze 4 detektywów: słuchawki – Aleksandra Wasyliszyn na II miejscu i Kamila Wesołowska na III miejscu oraz pendrive’y – Magdalena Wandas, IV miejsce i Gabriella Sharkey, V miejsce. Pozostałym detektywom wręczono słodki upominek i pamiątkowy dyplom.

Konkurs dla dorosłych „Czytasz kryminały – sprawdź się i wygraj” wygrała z kolei pani Marta Smardz i w nagrodę dostała czytnik e-booków. Druga, Edyta Kiec otrzymała zestaw nowości wydawniczych o tematyce kryminalnej, a trzecia Joanna Łyp – zestaw filmów kryminalnych.

Uczniowie klas IV-VI zmierzyli się z kolei w teście z wiedzy ogólnej „Omnibus 2016”. Najlepsza piątka otrzymała gry planszowe. I miejsce zajęła Antonina Drelich, II miejsce ex aequo Aleksandra Szcześniak i Michał Tarka, III miejsce Kamila Hanejko, a IV Nadia Kacperek. Z kolei każdy chętny mógł popisać się swoimi umiejętnościami wokalnymi w „Międzypokoleniowym karaoke” oraz skorzystać z nauki tańców latynoamerykańskich. Na gości czekał także słodki bufet, a 25 rodzin pojawiło się na zajęciach plastycznych „Recyklingowe cudeńka” – upominki dla najmłodszych uczestników zapewnił Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020