kultura i rozrywka

Noc Muzeów Stalowa Wola

Noc Muzeów Stalowa Wola

16/17 maja 2015, godz. 19:00 1:00

Tegoroczna stalowowolska Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 16 na 17 maja 2015r.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli na 10. edycję Nocy Muzeów przygotowało atrakcyjną ofertę. Podczas tego niezwykłego święta kultury oprócz zwiedzania wystaw stałych i czasowych w programie wieczoru nie zabraknie koncertów, warsztatów dla dorosłych i dzieci. Przewidziano również czas na zwiedzanie z kuratorem wystawy plenerowej z okazji 70. rocznicy nadania praw miejskich Stalowej Woli oraz wycieczkę po Rozwadowie. Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki, entuzjastów historii i fanów dobrej muzyki.

wstęp wolny

PROGRAM NOCY MUZEUM W STALOWEJ WOLI

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1

WYSTAWY /19:00 1:00/

Galeria przez Dotyk (dziedziniec Muzeum) – plenerowa wystawa rzeźb

Teodor Axentowicz – Ormianin polski w Paryżu, Krakowie, Zakopanem…

Axentomaniawystawa prac uczniów klas drugich PSP nr 9 w Stalowej Woli

KONCERTY na dziedzińcu Muzeum /20:00 23:00/

Kamil Radzimowski – duduk ormiański /20:00/

Muzyk, kompozytor, jedyny w Polsce wirtuoz grający na duduku ormiańskim.

To multiinstrumentalista, grający m.in. na fortepianie, organach piszczałkowych, akordeonie oraz na zurnie i dudukujednych z najstarszych instrumentów dętych, pochodzących z Armenii.

Podczas Muzycznej podróży na Bliski Wschód zostaną wykonane m.in. utwory:Narodziny życia,Życia smak,Anioły,Chrystus na pustyni.

KASIA GRONIECZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej /21:30/

ZOOto tytuł koncertumuzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną.

Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Laureatka m. in. głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988) oraz Grand Prix i Nagrody Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1997). W kwietniu 2008 r. Katarzyna Groniec otrzymałaDyplom Mistrzostwa im Aleksandra Bardiniegoza wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja).

PremieraZOOodbyła się podczas Koncertu Galowego 17. KonkursuPamiętajmy o Osieckiejw Teatrze Palladium 29 września 2014 r. W 2015 roku ukaże się płyta z tym materiałem.

KREATYWNE WARSZTATY DLA RODZIN /19:0023:00/

Oto moja rodzina

Teodor Axentowicz malował portrety, na których m.in. przedstawiał swoich najbliższych. Warsztaty dadzą możliwość stworzenia portretu członków swojej rodziny, w dowolnej technice: malarskiej bądź rysunkowej, (przy stanowiskach ze sztalugami). Uczestnicy będą mogli wcielić się nie tylko w rolę artysty ale i modela dzięki różnorodnym rekwizytom.

Zawód: kopista

Uczestnicy za sprawą pojawiającego się czarodziejskiego obrazu z rzutnika poznają tajniki warsztatu współczesnego kopisty i wspólnie stworzą kopię portretu namalowanego przez Teodora Axentowicza. Praca, polegająca na przeniesieniu obrazu z rzutnika na karton lub tkaninę będzie nowym artystycznym doświadczeniem, ale i dobrą zabawą, podczas której uczestnicy stworzą wielkoformatowe dzieło.

DODATKOWO

Wycieczka po Stalowej Woli. Śladami historii nadania praw miejskich /16:00/ Zbiórka przy bloku na ul. Wolności 15 (obok banku PKO. BP). Na zakończenie zwiedzanie z kuratorem wystawy plenerowej Stalowowolanie. Kim jesteśmy /17:0018:00/ Prowadzenie: Anna Garbacz

Wycieczka po Rozwadowie. Na tropach ciekawostek z dziejów wiekowego miasteczka /16:00/ Zbiórka przed Muzeum Regionalnym (ul. Sandomierska 1). Prowadzenie: Marek Wiatrowicz

WYSTAWA Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli / Dom Katechetyczny, ul. Popiełuszki 4 /10:0016:00/

GALERIA WARSZTAT , ul. Hutnicza 17

WYSTAWY /19:00 1:00/

COP dla przyszłości – Ludzie – przemysł – architektura

Świat stawonogów

KREATYWNE WARSZTATY DLA RODZIN /19:0023:00/

W świecie stawonogów

Małe, duże, o różnej budowie i kształcie zwierzęta niespotykane na co dzień staną się inspiracją do twórczych działań. Wspólnie, rodzinnie stworzymy świat stawonogów, wyklejając i zaginając papier w technice origami.

Ewolucja – rewolucja

Punktem wyjścia powstałej pracy będzie słowo ewolucja, natomiast podczas warsztatów dokonamy rewolucji, w technice rysunkowej. Praca będzie polegała na stworzeniu nieistniejącego stawonoga, którego kształt podczas całej naszej pracy będzie ewoluował, przechodząc z rąk do rąk kolejnych uczestników. Warsztat ma na celu nie tylko zwrócić uwagę na temat ewolucji, ale przede wszystkim pobudzić wyobraźnię, odciąć od schematycznego myślenia, zapewnić dobrą zabawę.

Modernistyczne miasto – „dobre miasto

Czym jest miasto? Jak powstaje? Na czym polega praca urbanisty? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatów twórczych. Poznamy zasady powstawania modernistycznego miasta po to by w kolejnej części spotkania zbudować własne.

Informacja prasowa Muzeum Regionalnego, Stalowa Wola, 6 maja 2015

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kontynuacja budowy chodnika w Chwałowicach

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021