kultura i rozrywka

Noc w stalowowolskiej bibliotece

Noc w stalowowolskiej bibliotece

Jeszcze tylko dziś trwają zapisy do konkursów, które są organizowane w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, a do wygrania jest tablet czy czytnik e-booków. Do tej akcji przyłączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.
Nos startuje w sobotę, 4 czerwca. Z tej okazji stalowowolska biblioteka przygotowała sporo atrakcji dla swoich czytelników.

Oto z czego można skorzystać w MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.
O godzinie 18.00 biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem powieści detektywistycznych,  w tym kontynuacji Pana Samochodzika. Będzie można zakupić książki autora, a po zakończeniu spotkania poprosić o autograf.

plakatniemirski_www
Na godzinę 19.00 (hol na parterze) przewidziana jest zbiórka wszystkich chętnych do gry „Noc bibliotecznych detektywów”. To zabawa biblioteczna dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w której uczestnicy będą rozwiązywali i wykonywali ciekawe zadania na terenie całego obiektu biblioteki. Obowiązują zapisy od 24 maja do 3 czerwca w Czytelni Biblioteki Głównej, a liczba miejsc jest ograniczona. Wymagane oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna. Uwaga: uczestnicy powinni przynieść ze sobą latarkę. Za I miejsce – tablet,  II-III miejsce – słuchawki,  IV-V miejsce – pendrive. Regulamin dostępny na stronie internetowej i w Czytelni Biblioteki Głównej.

Kolejne atrakcje rozpoczynają się o godzinie 19.30. Jakie? W sali konferencyjnej na II piętrze – „Międzypokoleniowe karaoke – śpiewanie znanych i lubianych piosenek” – uczestnikami mogą być wszyscy chętni, bez ograniczeń wiekowych, repertuar dla każdego. Każdy  biorących udział w zabawie dostanie drobny upominek. Na korytarzu – bez ograniczeń wiekowych „Gry i zabawy taneczne – nauka tańców latynoamerykańskich”

plakat_noc_bibliotek_2016_www

„Recyklingowe cudeńka – zajęcia plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych” w sali spotkań nr I adresowane są do całych rodzin. Ze względu na limit miejsc obowiązują zapisy od 24 maja do 3 czerwca,  w Czytelni Biblioteki Głównej. Wymagane oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna. Biblioteka zapewnia materiały na zajęcia, a upominki dla najmłodszych uczestników sponsoruje Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli.
Z kolei w sali komputerowej na I piętrze „Omnibus 2016” – test z wiedzy ogólnej i prasowa łamigłówka dla uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych. Obowiązują zapisy od 24 maja do 3 czerwca. Zapisy  w Czytelni Biblioteki Głównej. Wymagane oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna. Pięciu najlepszych uczestników otrzyma atrakcyjne gry planszowe.

Będzie także konkurs dla dorosłych czytelników, w sali komputerowej na II piętrze. „Czytasz kryminały – sprawdź się i wygraj” – to quiz wiedzy o literaturze kryminalnej. Za I miejsce – czytnik e-book-ów, II miejsce – nowości literatury kryminalnej, III miejsce – film DVD o tematyce kryminalnej. Regulamin na stronie biblioteki i w Czytelni Biblioteki Głównej. Zapisy przedłużone do 27 maja do wyczerpania limitu miejsc (15 osób).
Noc Bibliotek w Stalowej Woli zakończy się o godzinie 22.

Źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021