Rozrywka

Nowa dyrektor PSP 7 zatwierdzona, w PSP 11 będzie ponowny konkurs

Nowa dyrektor PSP 7 zatwierdzona, w PSP 11 będzie ponowny konkurs

Kilka dni temu informowaliśmy o proteście rodziców uczniów z PSP nr 7 oraz PSP nr 11 w Stalowej Woli, którzy nie zgadzają się z wynikami konkursów na nowych dyrektorów. W tej sprawie wyrazili swój publiczny protest podczas obrad sesji rady miasta. Decyzje dotyczące unieważnienie lub zatwierdzenia tych konkursów zostały już podjęte przez prezydenta.

Przypomnijmy, w PSP nr 7 nowym dyrektorem została Alicja Bartoszek, jej jedynym kontrkandydatem był Janusz Bis, obecny szef tej placówki. Natomiast w PSP nr 11 jeden z kandydatów, który uczestniczył w tym konkursie decyzją komisji został wykluczony ze względów formalnych. Ta osoba złożyła odwołanie. Trzeba zaznaczyć, że w PSP nr 7 konkurs na dyrektora związany był z tym, że obecnemu szefowi kończy się kadencja. Natomiast w przypadku PSP nr 11, obecna dyrektor Czesława Krystkowiak przechodzi na emeryturę.

Jak wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, w PSP nr 11 w związku z wątpliwościami formalnymi postępowanie to nie zostało przeze niego zatwierdzone. – Postanowiłem unieważnić ten konkurs i powtórzyć jego procedurę. Całe postępowanie powinno zakończyć się w lipcu. Zatem nie ma niebezpieczeństwa, że od 1 września szkoła byłaby w pewnym zawieszeniu decyzyjnym. Nie chciałbym, aby było takie wrażenie, że ktokolwiek został przez komisję w sposób nieprawomocny wykluczony z konkursu. Jeśli są takie wątpliwości, to lepiej ten konkurs powtórzyć, aby rodzice, nauczyciele, środowisko szkoły nie miało żadnych wątpliwości – tłumaczy prezydent.

Natomiast, jeśli chodzi o PSP nr 7, to konkurs jest zatwierdzony. – Tak jak informowałem kilka dni temu na sesji rady miasta, nie są mi znane żadne przyczyny formalne, które by były w stanie uzasadnić unieważnienie konkursu w PSP nr 7. Dlatego podjąłem decyzję o zatwierdzeniu tego konkursu. Szanuję głosy rodziców, natomiast apeluję o to, aby kiedy nie ma podstaw formalnych do tego, aby to postępowanie unieważnić, aby nie powodować sytuacji, która będzie budowała złą atmosferę wokół szkoły. Moim życzeniem jest, aby od 1 września, z nowym dyrektorem ta placówka jak najlepiej pełniła swoją rolę wychowawczą, edukacyjną, szczególnie dedykowaną dla dzieci z dysfunkcjami – mówił prezydent.

Deklarował, że nowa dyrektor PSP nr 7, Alicja Bartoszek będzie miała pełne wsparcie samorządu. – Tak, aby ta placówka była wzorowa, z punktu widzenia objęcia szczególnym patronatem dzieci z dysfunkcjami. Aby każdy, kto zdecyduje, by jego dziecko uczęszczało do klas integracyjnych miał pewność, że standard tej placówki, prowadzone zajęcia są na najwyższym poziomie. Apeluję o to, by w przypadku, kiedy nikt nie był w stanie przedstawić żadnego argumentu merytorycznego, który podważałby tę decyzję, aby nie podgrzewać i nie budować złej atmosfery wokół tej szkoły – prosił prezydent.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Awans „Stalowych Rakiet” do finałów Talentiady Tenisowej

stw24.pl14 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Islandia oczami poetki Aleksandry Knap

stw24.pl6 września 2021

Rodzinny Piknik poświęcony Puszczy Sandomierskiej

stw24.pl3 września 2021

Centrum Aktywności Seniora oficjalnie otwarte

stw24.pl1 września 2021

Od 1 września MBP czynna dłużej

stw24.pl1 września 2021

Plac zabaw w Antoniowie uroczyście otwarty

stw24.pl31 sierpnia 2021

Rajd Rowerowy „Las – nasz duch” za nami

stw24.pl30 sierpnia 2021